23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Žeby posledné dni tehotenstva?

BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.
foto: Profimedia

Potom mi gynekológ dá len papier, v ktorý deň sa mám hlásiť na pôrodnici, ak neporodím do 26.1. Teda neviem ako presne to je, lebo vtedy mám termín pôrodu a myslím, že je tam ešte nejaký limit po termíne, ale aj tak už dlho nebudeme 2v1. Malej som dohovárala, že von bude mať viac miesta a že už sa na ňu veľmi tešíme a že už ma aj kočiarik a všetko, ale ona si hovie. Tak akosi si začínam zvykať na to, že to tak je a niekedy sa pristihnem aj pri tom, že akoby to už malo byť takto navždy... Nastala akási rezignácia a vzdala som sa, nechala som to tak, že nech to príde, kedy má. Prestala som siliť pôrod, lebo spôsobovalo mi to frustráciu a bola som nervózna.

„Trochu“ ma ale stále znervozňujú tie otázky typu. Ty si ešte nerodila? Alebo: Kedy už ideš rodiť a podobné otázky. Akoby som to vedela ovplyvniť. Tak nejaké praktiky už vyskúšané boli, ale ešte píšem tehotenský blok, takže zrejme nezabrali. Onedlho sa zabudne aj na to a bude to všetko len minulosťou, tak si to tak nechcem pripúšťať. Začala som sa teraz v 39. týždni tehotenstva viac hýbať a dokonca si dávam aj vychádzky, ktoré boli 4 km dlhé. Pri jednej takej som už mala také kontrakcie, že som šla volať manželovi, nech pre mňa príde, ale ustalo to.

Minulý týždeň bolo príjemné počasie, tak som to využila a od vtedy aj lepšie spím. Konečne som sa tento týždeň normálne vyspala. Môj recept: ak nemôžete spať tehuľky a ste zdravé, tak odporúčam chôdzu, chôdzu, veľa chôdze... Škoda len, že som na to neprišla skôr. Úplne odišiel syndróm nervóznych nôh a niekedy na to stačili len 2 km chôdze. Úžasné. Celkovo som začala lepšie spať až sa mi to normálne zapáčilo. Mám už aj viac voľná a teda viac času na domácnosť a to všetko teraz, keď už ma byť koniec. No ak by som si mala vybrať medzi pokračovaním tohto stavu a pôrodom, tak moja odpoveď je jednoznačná...

Tento týždeň, ak to stihnem a myslím si že áno, mám v pláne ešte napísať pôrodný plán a dať na jeden papier všetky informácie, ktoré sa ma pred pôrodom môžu pýtať. Dostanú to pekne všetko na papieri a ja sa môžem sústrediť na pôrod. Jednou z mojich túžob je nedostať infúziu oxitocínu. Toto zvýrazním červenou. Totiž, už som takto rodila a bolo to hrozné. Kontrakcie sa akoby zbláznili, bolesť bola na nevydržanie a jednoducho, celé zle. Potom som zažila pôrod bez umelého oxitocínu, kde som rodila takmer ako divožienka bez všetkého a bolo to znesiteľné a aj tie posledné kontrakcie a tlaky bolo možné prežiť.

Celé toto tehotenstvo sa mi zdá akési dlhé a už je tu takmer koniec. Posledné dni ešte dve v jednom tele a potom nastanú iné povinnosti. Uvedomujem si, že môj spánok už nebude znova závisieť odo mňa, či sa prejdem veľa alebo malo, bude prispôsobený novému členovi rodiny. Veľmi sa teším na moment, keď budem mať po tom s vedomím, že všetko dopadlo dobre. Zažila som to trikrát a neviem, ale asi som nezažila lepší pocit v živote, ako keď som ležala po pôrode ešte na pôrodnom stole, už prikrytá, hotová a s vedomým, že som porodila krásne dieťa a mám to za sebou.


Tina je v 40. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

19. 1. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené