Sisa v 13.tt – Ako sme zistili, že budeme štyria?

SÍSA BLOGUJE 2 Ahojte maminy, budúce maminy, všetci, ktorí čítate tento blog. Volám sa Sisa a som rada, že môžem pre vás znova písať o tom, ako prežívam tehotenstvo tentokrát už po druhé.

15628356817136EFCE-DED9-45BD-A0D9-E3F1679E4279-1100x618.jpg

Pre toho kto ma nepozná, sa v skratke predstavím. Mám 24 rokov, 15 mesačného synčeka Leonarda partnera R a psíka menom Tuči. Písala som blogy počas tehotenstva s Leuškom. 

Momentálne končím 13. tt a na dieťatko sa tešíme. Malo by medzi nás prísť v novom roku. 

 

Ako sme zistili že budeme ŠTYRIA plus pes?

 

Ďalšie dieťatko sme pravdupovediac neplánovali tak ako Leuška. Proste sa to stalo, vraveli sme si keď to príde skôr či neskôr budeme sa tešiť rovnako, a tak aj bolo. Keďže ja som si zažila komplikovany ťažký porod o druhom dieťatku som tak skoro počuť nechcela, potrebovala som sa uistiť že strach bude mojim menšim nepriateľom ako prvé mesiace po pôrode. O tomto sa vám rozpíšem neskôr, v slabších chvilkach haha. (Možno tým pomôžem ženám ktoré postretla podobná situácia a dalšie dieťatko práve kvôli tomu nechcú, majú strach…

Konečne prejdem k tomu ako sme to teda zistili..

 

Vedela som, že môžem očakávať v máji pozitívny test-veď už vieme ako to chodí, však (smiech) Ešte sme sa s R smiali, že čo ak ostanem tehotná „nie nebudeš, veď aj pred tým sa stalo a nebola si“ nuž…

 

Ešte mi ani len nemeškala menštruácia a ja som to cítila, v ten týžden som síce mala dostať MS  takže by mi relatívne nejaký test mohol čo-to ukázať. Zle mi nebolo len raz z obeda na ktorý sme boli pozvaní.

 

Asi dva dni pred menštruáciou sme boli všetci traja na prechádzke a že pojdem si kúpiť test. Vravím R že pojdem do drogérie a on sa ma pýta prečo nie do lekárne, moja odpoveď bola ako 16r pubertiačky, že v lekárni si ho musím vypýtať , pozrel na mňa či som okej a uvedomujem si koľko mám rokov a že mám ročné dieťa v kočiku haha. Okej išla som do lekárne, lekárnik sa ma pýta či chcem pozitívny alebo negatívny a ja s kludom Angličana odvetila: „POZITÍVNY“. Sama som neverila, že som to povedala s takým pokojom a nadšením.

 

Síce som chcela počkať do rána, nevydržala som. Urobila som hneď a výsledok? Negatívny. Vravím si ale veď keby som byla tehotná asi mi to ukáže aj keď mi má prísť MS až pozajtra. Ostala som smutná a hneď som sa pýtala R či sa neposnažíme keď to nevyšlo. 

 

MS neprišla tak som si spravila ďalší test, keďmi meškala 2. deň, stále som ho chodila kontrolovať a nič. Tak som sa s tým zmierila, že mi len mešká. Keď som sa išla pozrieť posledný krátpozerám veď ale tam niečo je, nie je to síce úplná kolajnica ale niečo sa tam črtá, začala som skákať od radosti a kričať, že budeme mať dalšie bábätko. Na ďalší den som test zopakovala a už čiarky len silneli. 

 

Reakcie rodiny

 

Ani pri Leovi sme s tým nečakali a najbližším ľudom sme to povedali hneď nech sa s nami môžu tešiť. Ani neviem prečo ale čakala som, že nás zavalia otázkami prečo tak skoro, po Leovi atď. No oni boli všetci takí úžasní, že sa tešili možno viac ako my aj keď to sa asi nedá. 

 

Na dnes sa s vami ľúčim a v budúcom blogu vám napíšem o mojich pocitoch a všetkom čo sa týka prvého trimestra od zistenia že budeme ŠTYRIA. 

 

Teším sa na budúci týždeň 

Sisa


Sisa je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

11.7.2019 12:39 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist