SISA v 31.tt – Výber nemocnice..

Myslela som si, že s výberom pôrodnice nebude až taký problém..

Ako dobre viete hľadám si pôrodníka, pozrela som si v rôznych skupinách recenzie na doktorov, moja gynekologička mi odporúča a mám z toho veľký guláš v hlave, z toho aj dosť stres keďže by som už pomaly naozaj mala vedieť, kam chcem ísť rodiť.

Doktora ktorý mi rieši prsník som sa teda opýtala či by bol ochotný sa nejak dohodnúť, ale keďže on už vôbec ani na pôrodnicu nechodí, čiže vôbec k pôrodom a zdržuje sa výlučne len v prsníkovej ambulancii, je to ťažké. Síce bol veľmi milý a povedal, že ak by som volala vhod a on by práve nič nemal prišiel by, ale ja potrebujem mať väčšiu istotu. Minimálne mi sľúbil, že keď zavolám on porieši niekoho hore na pôrodnici a vybavené. To tiež nechcem pretože mi veľmi záleží na tom aby doktor/ka poznali mňa, priebeh tehotenstva a vedeli aj o komplikáciach pri prvom pôrode.. takže pána doktora som vypustila z hlavy.

Začala sa teda moja dlhá cesta za zazmluvnením.. Moja svokra mi odporučila svoju gynekologičku, tá sa nachádza v Ružinove, inak ani jedna nemocncia mi nie je sympatická okrem Kramárov, ako nie vzhľadovo ale proste „niečím“. Ružinov mi teda vôbec nie je po chuti ale teda že skúsim. Kým som sa teda dovolala pani doktorke prešiel aj týždeň. Jej odpoveď bola, že ma vezme ale keďže ona má dovolenku ktorá jej začína 2 týždne pred mojim pôrodom a trvá týždeň, tým pádom nie je absolutne k dispozícii je to riziko.. Pani doktorka by ale poznala môj stav, otázne by bolo či by som za ten týždeň neprítomnosti nezačala rodiť a tým pádom či by mi aspoň poskytla za seba nejakú náhradu, kt by plne dôverovala.. každopádne mam sa ozvať v 36tt či prídem.. toto bola moja prvá alternatíva, pokračovanie si nechám na budúce..

Ale čo vám viem momentálne povedať, áno ešte stále neviem kde budem rodiť.. Možno som to tu už spomínala ale pre mňa to je jedna z najdôležitejších vecí, že budem mať pri sebe odborníka s ľudským empatickým správaním. Často sa stretávam s názorom, že ženám je jedno alebo im to príde ako zbytočne vyhodené peniaze, že k nim dobehne doktor až na tlačenie. A ja to vnímam naopak, aj práve preto nehľadám len tak doktora ktorý príde až na to samotné tlačenie ale bude so všetkým oboznámený, bude ma mať pod kontrolou a môžeme sa spolu podielať na rozhodnutiach a hlavne komunikácia je pre mňa dôležitá. Viem, že takých doktorov asi nie je veľa a aj teraz si všímam, že je naozaj ťažké „vychytať“ niekoho takého v čase mojho termínu.. Držte palce nech sa mi podarí nájsť toho správneho. Ešte dodám, že som si plne vedomá, že ani zazmluvnený lekár nezaručí, že pôrod prebehne bez komplikácií, ale ja pevne verím, že to bude fajn. Minulú noc sa mi dokonca po prvý krát sníval taký krásny sen, že už som mala naše dievčatko na rukách aj keď unavená a slabá ale bolo to dokonalé 🙂

Už som vytriedila vecičky, vypratala skrinu, spravila miesto pre malej veci a poukladala, ešte nám niečo chýba, pretože sme kúpili zatiaľ len málo čo na oblečenie, väčšina veci sú buď neutrálne po Leuškovi alebo čo som dostala, ale to sú skôr také veci na doma-donosenie 🙂

Teším sa nabudúce

Sisa..

10.12.2019 2:41 | autor: Sisa

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist