Martinko má 9 mesiacov

MIMI LIVE! MARTINKO Tento malý špunt mi robí už 9 mesiacov radosť a zároveň starosť. Ale ono to nejak k sebe patrí, že sa o nich bojíme a súčasne milujeme najviac na svete. Fotenie som tentokrát urobila veľmi rýchlo hneď po zobudení a Matík si ani nevšimol, že ho prezliekam a fotím. Tak snáď touto metódou ho dofotím až do čísla 12.

15229592752018-04-01-15-48-59-1100x618.jpg

Absolvovali sme s Matíkom poradňu. Po odvážení som začala chápať, prečo ma tak bolí chrbát. Náš synátor má totiž 9400 gramov, a to už naozaj nie je sranda nosiť na rukách. V poradni bola iná pani doktorka a keď mi kládla otázky typu: Už sedí? Už vie veci chytiť do dvoch prstov? Iba som sa pousmiala a ukázala jej ako sa dokáže jednou rukou postaviť a kráčať popri posteli bez veľkej námahy. No čo Vám poviem, za chvíľu bude považovať chodenie po štyroch za zastaralý spôsob a rozbehne sa za mnou cez celú miestnosť. Predpokladám, že to už nebude veľmi dlho trvať.

No a čo náš režim? Až na pár dní kedy spí za celý deň hodinu a zaspí až večer je to fajn. Vstávame ráno o pol siedmej. S priateľom sa smejeme, že si nemusí dávať ani budík do práce. Neviem či to tak robia aj iné matky, ale náš syn má do nočného jedenia pekný tvrdý spánok. Po najedení okolo tretej začne plakať a už nechce spať v postielke, a tak ho uložím medzi nás. Neviem či robím dobre, ale do sekundy zaspí a túli sa raz k jednému raz k druhému. Povedala som si, že snahu o celonočné spanie a samostatné zaspávanie presuniem na dobu, keď budeme doma z nemocnice.

Po poradni sme absolvovali stery a HURÁÁÁ zlatý stafylokok je FUČ. Ale objavilo sa niečo iné v jeho nošteku, ale vraj sa to dá ľahko odstrániť tak už sa asi tej operácii nevyhneme. Každý mi hovorí nech už to máme za sebou a pripomínajú mi, že sa chvíľu sme už v nemocnici. Ale poviem Vám pravdu. Myslím na to každý deň a prosím, o to aby čas išiel pomalšie a nemusela som sa tam ocitnúť. Spomienky a trápenie mi ostalo hlboko v srdci aj v duši. Tie choré deti, to nešťastie, ten plač, to pípanie prístrojov a hlavne vaše dieťa úplne bezbranné a zraniteľné. No kto by sa tam tešil? Až mi behá mráž po chrbte ked si na to spomeniem. Aj keď sme tam už boli teraz je to predsa len úplne iné. Matík je väčší, všetko vníma, sleduje, neobsedí ani sekundu na jednom mieste. Ale ako sa hovorí mama zvládne všetke lebo musí tak sa k tomu staviam aj ja. Zatiaľ tam však nie sme takže sa sústreďujem na to, že mám úžasného syna a vonku krásne svieti slniečko.

Majte sa krásne

D.

11.4.2018 11:42 | autor: Dana Maková
Viac o téme: dieťa

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist