SISA v 33.tt – Predposledná poradňa

Niekedy tak rozmýšľam, ako to celé ide neskutočne rýchlo, sedím oproti sestričke u gynekologičky a tá mi vypisuje papier na materskú..

Len v máji sme zistili, že budeme mať doma o ďalšieho mini človiečika viac a zrazu je december. Sestrička mi vzala klasicky krv, odmerala tlak nezabudla sa ma spýtať či mi nie je zle keď ho mám znova nízky, skontrolovala moč. Všetko v poriadku, trošku sme pokecali kým mi vypísala papier na materskú, mala veľmi ukludnujúci hlas, myslela som si, že jej tam zaspím haha.. Zabudla, že už jedno dieťa doma mám a poučila ma o tom, že ho nemám dvíhať na ruky, neviem ako ona ale neviem si predstaviť, že by som ho minimálne par krát za deň nedvihla na ruky, keďže ho treba prebaliť, nakŕmiť, okúpať atď. Našťastie moj partner mi s ním pomáha ako sa dá, poslednú dobu ho ja skoro vôbec nekúpem len výnimočne, aj k nemu častejšie vstáva takže som rada. Ale keď som s ním 9-10 hodín sama cez deň, nedá sa ho nedvihnúť.

Potom som ešte počkala cca pol hodinku na chodbe na doktorku a išla som dnu s tým, že mi urobí ster na streptokoka, pomerá bábätko. Doktorka na mňa znova hneď vybehla s pánom doktorom, ktorý sa mi stará o prsník, či som sa ho pýtala ohľadom pôrodu. Tak som jej povedala vtipnú príhodu ako som sa s ním o tom bavila a potom sme sa na tom zabávali celú poradňu, tak som sa v živote u akéhokoľvek doktora nezasmiala, ledva mi pomerala sonom malú ako som sa tam od smiechu natriasala.

Spomenula som jej, že mi tie tabletky ktoré mi dala asi nepomohli, tak pri tom ako mi robila ster zhodnotila, že teda vôbec nezabrali a dá mi znova nejaké druhé. To už sú tretie tabletky, ale tak čo narobím. Aj ona sama povedala, že je to tým tehotenstvom a treba len vydržať. Ster odobratý a ja zatvorená, aspoň niečo pozitívne.

Malá je dolu hlavičkou, nezabudla poznamenať, že druhý pôrod bude ako malina ale ešte pred tým sa zmienila, že prvorodený bol váhou na mňa veľký tak a čo keby by bola malá ešte väčšia ako on? To by sa mi asi nerodilo tak ľahko ako mi celé tehotenstvo vraví. Každopádne uvidíme čo mi povie doktor, ktorého si vybavím k pôrodu, ešte stále neviem či to bude ten ktorého som vám spomínala naposledy a budem to vedieť až o také 2 týždne ale ja verím, že to on bude 🙂

Sisa..

10.12.2019 2:41 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist