Sisa v 21. tt – Fotenie

Keďže máme doma už jedno malé šidlo, na ktoré sa občas nalepí nejaká tá chorôbka, vždy ma prepadne panika čo ak to od neho dostanem a nejak to ohrozí dieťatko..

Foto: Paulína Ščepková www.fb.com/paulina.scepkova


U Leuška sa objavila sedmá.choroba- ruky, nohy , ústa. Našťastie mala lahký priebeh a len jeden deň mal zvýšenú teplotu, výsyp nebolo ani takmer vidieť, ale kým som ho nedala skontrolovať pediatričke trošku som prelustrovala internet či túto chorobu ktorá je považovaná za detskú, čo znamená že ju majú väčšinou takéto maličké deti môže dostať aj dospelý človek, konkrétne ja ako tehotná.

Keďže v tehotenstve sme náchylnejšie asi na všetko, imunita tiež nie je bohviečo v našom stave, tak som sa dosť vyplašila, keď som zistila, že zopár ľudí s tým skúsenosti má a dokonca aj v tehotenstve ale to boli také prípady kedy sa mamička bozkávala s dieťatom na ústa nonstop. Ja malého na ústa teraz nebozkávam aj z dôvodu, že občas mávam herpes na ústach a nepotrebujem aby niečo také dostal odo mňa.

No aj tak som nemala pokoj kým sme nešli k doktorke, tá ho skontrolovala, nič mu nedala pretože ako som písala vyššie mal úplne lahký priebeh bez teploty atď, tak nás takmer vo dverách otočila domov. Spýtala som sa teda ešte rýchlo na mňa, či som nejak v ohrození vravela že v tomto týždni to je už „OK“ a ak sme sa privelmi necmúlali nemala by som to dostať. Tak som sa potešila, aj kvôli tomu, že nemusel brať nijaké lieky a je relatívne v poriadku..

Pre istotu som nám obom nasadila ihneď céčko, nič viac mi nenapadlo a doktorka mi to len odobrila..

Takže pointa príbehu s touto chorobou je, že si dávam teraz ešte vačší pozor čo robím, dopĺnam céčko aby sa na mňa nič nenalepilo a došli do 40. tt úplne zdraví. Teraz už pomaly klope jeseň na dvere, bude sa meniť počasie, však to poznáte. Treba sa niečim „poistiť“. Ja už mám v zálohe aj také tie jesenné polievky, ktoré dobre zahrejú po prechádzke, sú plné vitamínov, už teraz sa mi slinky zbiehajú..

Fotenie

A tento týždeň sme sa boli čo? Fotiť predsa. Dohodli sme sa s fotografkou, že sa stretneme až večer o 18tej keďže bolo v ten týždeň ešte fakt teplo. K tomu západ slnka, no úplná romantika 🙂

Predchádzajúce fotenia som mala v ateliéroch, takže toto bolo pre mňa nové ale zároveň krajšie. Teplota bola stále nad 30 stupnov, takže z nás všetkých lialo, teda aspoň zo mňa. Čudujem sa, že tvár čo som si nalíčila mi aj ostala haha.

Ale výsledok stojí naozaj za to, krajšie fotky som nikdy nemala a fotografka naozaj šikovná, „nedirigovala“ to celé ale bolo to viac menej také spontánne miestami, čo sa mi veľmi páčilo a už teraz sa teším na tie ďalšie 🙂

Dilema

Na začiatku tehotenstva keď som mala dilemu ako to všetko zvládneme s takými malými detmi, čo som vám iste spomínala bol aj kočík. Neskôr som sa rozhodla, že Leuškovi bude stačiť ku kočíku kde sa bude voziť sestrička, taký ten skejtík, stupienok. No ale kamošky ma zneistili, že keď niekam pôjdeme a Leuško si bude chcieť pospať, sestrička tá bude dlho len v kočíku ako to budem chcieť riešiť. Tak som teda zo zvedavosti pozerali tie súrodenecké kočíky, prišla som na to, že tie čo sa mne páčia asi len jedna značka kočíkov, sú drahé aj používane po roku cca, ani by tak o to nešlo veď peniaze by sa našli aj na taký kočík, ale potom som začala uvažovať, že Leo nebude chcieť byť stále v kočíku a čo budem chodiť s dvojkočíkom a budem tam mať len jedno dieťa? Ako ho vytrepem do bytu, do ktorého mi vlastne ani nevlezie haha. Potom by som ho aj tak podľa mňa do roka hneď predávala a znova pozerať ďalší kočík len pre sestru.

No tak zatiaľ som rozhodnutá asi tak, že uvidíme a potom keď tak na rýchlo niečo zoženieme. Síce mi to vŕta hlavou občas ale toto bude podľa mňa jedno z tých lepších neskorších rozhodnutí keď to uvidíme až v praxi, že nám chýba/nechýba súrodenecký kočiar. Keď som zisťovala ako to riešia, riešili iné maminky bolo to tak pól na pól, tak uvidíme do ktorej kategórie sa zaradíme my.

Ahojte budúci týždeň.

Sisa


Sisa je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

5.9.2019 12:03 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist