SISA v 19. tt – Mierne komplikácie

SISA BLOGUJE 2 Keďže minulý týžden bol pre mňa náročný o čom vám napíšem viac, omeškala som sa s blogom z 18tt. tak vám zhrniem dva týždne dohromady..

1566292914IMG_8073-1100x618.jpg

KOMPLIKÁCIE

V jeden deň ma nechal partner s Leom vyspať dlhšie. Ako som vstala cítila som, že niečo nie je v poriadku. Ledva som stála na nohách, snažila som si urobiť prvé jedlo, ale ani to som si nedorobila pretože som dostala závraty a bála som sa, že padnem na zem ako hnilá hruška. Hneď som išla za priateľom, že mi je zle na odpadnutie, búši mi srdce a aj podbruško som mala citlivejšie, pripadalo mi tvrdšie ako obvykle. Spýtal sa ma či nechcem skočiť ku gynekologičke aby ma prezrela. Keďže sa do ordinácie treba objednať, ale vezmu aj akútny stav, chcela som zistiť, či teda môžem prísť a kedy keďže obe doktorky ktoré ordinujú- moja a tá čo sa s nou strieda (vypomáha tej mojej), obe pracujú aj inde tak sa môže stať, že tam nie sú alebo majú dovolenku. No keďže som sa nedovolala priateľ mi zatiaľ skočil k rodičom po tlakomer ja som sa poriadne napila, dostala do seba nejaké jedlo a išla odpočívať.

Samozrejme tlak som mala nižší ako by som mala mať, bruško bolo tvrdšie takže som išla oddychovať, v pláne bolo, že keby sa mi zhorší stav pôjdem k doktorke alebo na pohotovosť. Výborne mi pomohol aj čaj z čerstvej medovky, ukludnilo mi to celkový organizmus, bolo mi lepšie no stále to nebolo ono ale vedela som, že keby sa niečo deje stav by sa mi zhoršoval, takže som len oddychovala. Ďalší deň mi bolo lepšie ale hovorím si, že pre istotu pôjdem k doktorke nech mám istotu, že je naozaj všetko v poriadku. A tak aj bolo, doktorka mi nakázala sa len viac šetriť, tehotenstvo nie je choroba ale je to pre telo „záťaž“ zrazu máte v tele niečo čo tam pred tým nebolo, berie vám kyslík, vytvára si miesto medzi vašimi orgánmi tak sú s tým spojené aj občasné bolesti, nepríjemné tlaky atď..

Ja som si myslela, že keď je to moje druhé tehotenstvo, tieto veci budú pre mňa menej citeľné, keďže som už všetko roztiahnuté v tele mala. Naozaj závidím, ženám ktoré vravia, že ani nevedeli, že boli tehotné celé tehotenstvo mali úžasné bez nejakých ťažkostí. Ale vždy si poviem mohlo by byť aj horšie a predsa tá najhoršia bolesť ma čaká pri pôrode (haha). A som nesmierne rada, že mám okolo seba ľudí ktorí mi pomôžu, keď mi nie je najlepšie, pretože je rozdiel byť tehotná a starať sa len sama o seba ako mať nejaké komplikácie a musíte sa postarať o ďalšie malé dieťa/deti..

Čítajte tiež:

ZABÚDANIE

Neviem či som vám už niektorý týždeň spomínala ako zabúdam a vypadávajú mi z hlavy rôzne veci. Viem, že je to normálne, ja ako už matka mám v hlave toho naozaj veľa a občas sa mi stane ako mi proste nejaká informácia vyfučí hlavou alebo niečo poviem a po chvíľke sama nechápem ako som mohla niečo také povedať pri najhoršom urobiť. A tak mi tieto týždne vypadlo z hlavy, že ja mám vlastne o chvíľku ďalšiu poradňu a ja som si stále nevybavila zubára ani to ekg, ktoré som vám minule spomínala. Do toho mi prišiel ďalší dátum na morfologické sono, na ktoré sa už neviem dočkať, snáď na neho nezabudnem (haha).

Ale teda aby som sa vrátila k tomu, že je to úplne normálne, tak minule som zhodou okolností narazila na článok, kde to bolo krásne vysvetlené, že žena má naozaj v období tehotenstva a materstva kopu myšlienok v hlave a občas sa jej stane, že zabudne trepne nejakú hlúposť, čo by sa jej normálne nestalo, ale keďže niektoré tie veci v hlave sú jej prednejšie tak tie ostatné sa schovajú do úzadia  a potom sa na ne jednoducho zabudne.

Napríklad po poradni som zašla so sestrou do kaviarne, pri odchode som ešte skočila na toaletu, neviem ako a skončila som na pánskej, obzerala som sa, že aká divná toaleta pre ženy, keď sa tam nachádza aj pisoár lenže to bolo rozdelené dverami, tak si vravím, že asi je to len predelené dverami a inak sú to spoločné záchody, resp. spoločné umyvadlo. Ale niečo mi hovorilo, nech vyjdem a pozriem sa znova či som vošla správne. Jasne, že som nevošla a priamo pred nosom som mala dámske toalety. Výraz čašníčky hovoril za všetko. Nehovorím, že toto sa bežnému smrteľníkovi nestane, no ja som v tomto stave na trapasy náchylná o trošku viac ako obvykle. Zvykla som si.

Teší ma, že mi je už lepšie, tak som si pre Vás prichystala aj iné témy, ktoré Vám rozpíšem v ďalšom článku.

Sisa


Sisa je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

22.8.2019 12:45 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist