SÍSA BLOGUJE 2: Sisa v 14. tt – Ako to zvládnem(e)?

Ahojte!
Ako som vám minule sľúbila, dnes vám opíšem svoje prvé pocity zo zistenia, že sa rozrastieme o ďalšieho miničlena rodiny. Počnúc prvými týždňami tehotenstva až v podstate po dnešok, hádam toho nebude veľa a čítanie vás bude baviť. ☺

1563261717IMG_7083-1100x618.jpg

VEKOVÝ ROZDIEL

V minulom blogu som spomínala, že mám 15-mesačného syna Lea. Termín mám v januári, no ešte neviem presný deň, keďže až túto sobotu ma čaká prvé veľké sono, kde by mi mala doktorka odhadnúť termín pôrodu, ale predbežne je to polovica januára. Z toho vyplýva, že prvorodený syn nebude mať ešte ani 2 roky, konkrétne 21 mesiacov. Celkom malý rozdiel, však? 

Ďalšie dieťatko sme plánovali určite, skôr či neskôr by to prišlo aj tak, prišlo to teraz, nevadí, sú ženy, ktoré majú medzi deťmi aj menšie vekové rozdiely a nezošediveli z toho, vravím si. Pamätám si, ako som sa priznala babám z plávania, kam chodíme s Leom, tam má jedna baba rozdiel medzi strednou a najmladším rok a pol a upokojovala ma, že mojich 21 mesiacov je úplná pohodička.

 

Začala som rozmýšľať, čo s Leuškom, kde bude spávať, keď sa mu narodí súrodenec, či bude potrebovať ešte kočík, či nebude žiarliť a ďalších sto vecí týkajúcich sa Leuška, a došla som k záveru, že preňho nebude nič lepšie ako to, že mu dáme súrodenca, ktorého bude ľúbiť, a keď maličké podrastie, môžu sa spolu hrať a budú nerozlučná dvojica… aspoň kým nepôjdu do školy.

No a potom mi, samozrejme, chodia po rozume myšlienky, ako to zvládnem ja, predsa len, dostať sa v zime von s dvoma deťmi, z toho jedno netuším, aké bude, či nebude náročné, resp. náročnejšie ako Leo, ten je fakt nenáročný od narodenia, nebolievalo ho bruško, asi od 3-4 mesiaca spával celú noc, okrem tých, keď ho potrápili zúbky, spln… kedykoľvek ho môžem nechať povarovať u babky alebo so svojím ocinom. A potom myšlienky týkajúce sa pôrodu, hoci napočudovanie zatiaľ nemám nejaký vyslovene strach. 

 

Myslím si, že takmer každá druhorodička prežíva niečo podobné ako ja, predsa len to už nie je ako pri prvom – neviete, do čoho idete, aké to bude, čo to všetko prináša, aj keď si môžete prečítať knižky, blogy a skúsenosti iných matiek, ktoré veľmi rady preháňajú a asi si myslia, že každé dieťa je také isté ako to ich, čiže ľúbia strašiť, dávať nevyžiadané rady atď., však to poznáme, takže to proste treba zažiť. 

Čítajte tiež:

PRVÁ NÁVŠTEVA GYNEKOLOGIČKY

Dosť o mojich pocitoch nateraz. Ako prebiehala prvá návšteva u gynekologičky? Sestrička na gynekológii ma objednala tuším na 9. tt a ja som to vedela od 5. tt, takže som ako pri prvom tehotenstve 4 týždne tŕpla, či je všetko v poriadku. Keď som vošla dnu, lekárka hneď na mňa vybehla, s čím som prišla, že či ideme opakovať cytológiu, pozerám na ňu, že veď ja som tehotná, nechápala som. Ona, že to je pekné, že som tehotná, ale mala som prísť na opakované odbery, keďže mi vyšli zlé výsledky. Ostala som ako obarená, lebo som o ničom nevedela, doktor, ktorý ju zastupoval, mi robil vyšetrenia minulý rok v novembri a vravel, že ak bude niečo zle, tak mi zavolajú. Nik nevolal, tak som neriešila. Hneď ma zastavila, že to ja som si mala zavolať. Tak som si pomyslela, hm, okej, prídem sem cela nadšená, že uvidím svoje druhé bábätko, a doktorka ma vystraší výsledkami, na ktoré som ani len nepomyslela. Hneď som sa jej pýtala, ako veľmi to je zlé, čo to znamená pre mňa. Upokojila ma, že niekedy vyjdú zlé výsledky aj preto, že som bola po pôrode, mohla som byť prechladnutá v čase odberov atď. Odbery mi teda zopakuje okolo 20. tt, aby mi nerozdráždila hneď na začiatku tehotenstva krček.  

Stihli sme sa ešte baviť o prvom pôrode, že mi vybaví k druhému nejakého pôrodníka a nemám sa báť, že ako druhorodička porodím ako malina, no keď to tvrdí…

Do prvej poradne som stihla byť dvakrát chorá, z toho druhý raz som skončila až na antibiotikách, pretože som už nevedela ani existovať, kombinácia tehotenské nevoľnosti a zápal dýchacích ciest s horúčkami nie je žiadna výhra, a to už vonkoncom nie s ročným dieťaťom. Našťastie partner a Leuškova babka pomáhali, ako sa dalo, a ja som sa dala dokopy, tak dúfam, že už ma žiadna choroba v tomto tehotenstve nenavštívi. V prvej poradni, ktorú som mala v 11. tt, mi sestrička urobila odbery, s ktorými pôjdem na NT ultrazvuk. Ten vám opíšem v ďalšom blogu, spolu s tým, ako ma potrápili nevoľnosti, ktoré sa ma bohužiaľ stále držia, no už je to lepšie.

Lúčim sa s vami a prajem krásny týždeň.

Sisa

Sisa je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

18.7.2019 6:00 | autor: Sisa

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist