SISA v 39.tt – Prvý monitor

Do poradne som išla sama, aj keď ma už väčšina doma prehovárala, že pôjde niekto so mnou..

Keďže sa cítim viac menej dobre, šoférovanie mi neprekáža, rozhodla som sa, že pôjdem ešte sama. Naplánované som mala aj tak ešte EKG vyšetrenie, ktoré je potrebné stihnúť pred samotným pôrodom aby v nemocnici videli ako je na tom vaše srdiečko v prípade komplikácií.

Minule som zabudla spomenúť, že som si ešte pre istotu vybavila poučenie o epiduralke, ktorú si neplánujem dať, chcela by som to zvládnúť tento krát bez nej ale aj samotný pôrodník mi povedal, nech to mám vybavené v zálohe, tak sme sa zhodli, že si papier vybavím.

Sestrička na poradni mi natočila prvý monitor, kde sa sleduje činnosť maternice – kontrakcie a tep, ozvy bábätka. Monitor dopadol dobre tak som si išla zatiaľ kým ma doktor vyšetril EKG ktoré bolo taktiež ok.

Doktor ma vyšetril a nález bol taký istý ako v piatok, teda myslím, že len krčok bol o malinko skrátený ale vôbec žiadny posun v otváraní.. rovno mi urobil aj ultrazvuk a premeral bábätko. Všetky parametre sedeli na daný týždeň tak ako doteraz a váha vyšla ešte väčšia ako čo sa prvorodený narodil, tak mi skoro oči vypadli, ale padol mi kameň zo srdca, že maličkej nič nie je a pekne za 3 týždne pribrala. S doktorom sme sa smiali, že za to môžu tie Vianoce haha.. Povedal, že odchýlka by tam mala byť cca 200g, takže vôbec nemusí toľko vážiť a všetko sa ukáže až po pôrode ale to všetky maminy poznajú, že im doktori namerali kadejaké čísla a bábätka mali úplne iné váhy a rozdiely boli aj 500-1000g, čo už je podľa mňa extrém.

Rozprávali sme sa o pôrode, napríklad o nástrihu hrádze vravela som mu že by som bola radšej keby sa mám roztrhať sama, nech radšej strihne, súhlasil so mnou. Bonding a dotepanie pupočníka sú u neho úplne základné veci ktoré rodičke splní.. Dohodli sme sa, že ak by prišiel pôrod v noci mám prísť do pôrodnice niekto ma skontroluje a jemu dajú vedieť či má hneď prísť podľa nálezu, pretože sa kludne može stať, že ma pošlú domov ešte. Ak to príde cez deň väčšinou má službu tak ma pozrie on.. No tak hádam to príde v takom čase že sa všetci stihneme a hlavne stihneme prísť do pôrodnice..

Sisa..

18.1.2020 7:08 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist