Sisa v 33.tt – Ako veľmi chcem už apríl..

SISA BLOGUJE Vonku to stále vyzerá, ako v zime. Chlad, dážď strieda sneh a ja som hlavou už niekde v apríli, s kočíkom a slniečko nás krásne hreje.

1520417663BeFunky%20Collage2-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Pediatrička

Tento týždeň som si dala za úlohu vybrať nášmu synovi dobrú pediatričku/pediatra. Keďže bývame so snúbencom od leta, nemám poňatia akí doktori tu sú, asi by som to nevedela ani keby tu bývam dlhšie ale aspoň nejaký ten prehľad by som mohla mať. Na internete som si našla teda aký mám výber z tích tunajších pediatrov a zistila som, že maminky nie sú spokojné preto vyhľadávajú doktorky z okolia.  Takže som začala lustrovať doktorov z okolitých dedín a miest. Do úvahy padla aj Bratislava ale keďže, je doprava každým rokom horšia a ja nemám chuť cestovať s malým dieťaťom v zápchach k doktorovi hneď som túto možnosť zamietla a hľadala ďalej.

Dostala som zopár dobrých referencií na pár doktoriek, tak som obvolávala ale žiaľ kvôli preplneniu nás nechceli vziať. Nakoniec som ale dostala ešte dva dobré tipy, tak som sa hneď informovala a obidvaja by nás vzali, pán doktor aj doktorka zo Senca.  Hneď som sa poradila so snúbencom a on mi povedal, že radšej by bol keby mali naše deti doktorku a nie doktora, proste, že viac dôveruje v tomto ženám. Takže sme sa dohodli, že už nebudeme hľadať a pôjdeme s malinkým k pani doktorke, ktorá nás vezme.

Poradňa

V stredu som išla ku svojej gynekologičke na bežnú poradňu. Deň pred tým som dobrala antibiotiká, ktoré som si vkladala, pretože som mala pozitívne kultivácie na baktériu. Pýtala sa ma ako sa cítim, či nenastali nejaké komplikácie, vravím, že nie vyzerá to byť fajn tak som si zaklopala, aby sa to nevrátilo. Skontrolovala ma od spodu a sama zhodnotila, že to vyzerá lepšie a vzala mi ster na streptokoka. Aj sestrička mi znova krv zobrala.

Pýtala som sa už na poradňe v nemocnici a povedala mi, že na budúci týždeň si mám prísť len po výsledky – dať ich zapísať do knižky a dohodneme sa na kedy sa objednať už na poradňe do nemocnice.  Pýtala som sa jej ako to tam prebieha, tak sme sa kúsok zarozprávali. Odporúčila mi aj epidurálnu anestézu, že podľa nej je to super vec. Samozrejme, že sa teraz nejdem riadiť podľa toho čo mi povie doktorka. Je to každého osobná vec či epi využije alebo nie. Ja som bola vždy viac menej proti, ale teda ponaučenie si spravím a keby som náhodou bolesti nezvládala a komplikovalo by to pôrod asi by som ju využila, uvidím v danej situácii v deň D.

Taktiež ma upozornila, že dopredu treba vybaviť aj povolenie alebo teda poučenie otecka pri pôrode inak by ho na sálu nevpustili a ja si teda nechcem predstaviť pôrod bez mojej polovičky. Je mi veľkou oporou vždy keď mi je ťažko a viem, že keď bude pri pôrode so mnou pôjde to ľahšie.  A bolo by mi veľmi ľúto, že by nášho syna neuvidel hneď. Už nás vidím ako obidvaja plačeme a mojkáme sa s ním. Veľmi sa teším a pri tej predstave mi tečú slzy po lícach od šťastia.

Prajem krásny týždeň.

Sisa


Sisa je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8.3.2018 1:22 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: chuťdetipôrod

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist