Črevná chrípka a záhadné stretnutie

BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-).

Minulého týždňa som opäť prežila niečo ako črevnú chrípku. Aj som zvracala a bolo mi hrozne zima a pod., ale trvalo to len pol dňa. Síce už v noci mi bolo zvláštne, no až ráno som hodila reč zo záchodovou misou ale nechcela som sa tomu poddať, nakoľko v tento deň ma čakalo stretnutie na ktorá som sa tešila pol roka. Dokonca som s týmto bola aj v práci. Niekedy, keď sa človek nepoddá situáciám, tak ho tie situácie neskolia. Večer mi bolo už úplne fajn.

Boli sme dohodnuté tri kamošky, kde s jednou sa vydávame iba raz do roka na vianoce. My, ktoré sme v kontakte častejšie sme obe v 9. mesiaci a tak sme ju chceli prekvapiť a ukázať jej naše bruška. Ona o našich tehotenstvách nevedela vôbec. Pri telefonátoch s ňou sme sa tejto téme vyhýbali. A tak sme sa večer po roku konečne stretli, ale prekvapila aj ona nás. Tiež je tehotná v 4. mesiaci. Tak sme v úžase sedeli všetky tri tehotné a rozmýšľali sme nad tým, ako je to možné, že až taká náhoda…

Bolo to naozaj záhadné ale hlavne úžasné. Toto sa naplánovať nedá, to dokáže len život sám… Čo sa mňa týka, tak sme stále 2v1 a kontrakcie sú čoraz silnejšie a častejšie, ale nakoľko som ešte neporodila, je zjavné, že sa jedná iba o cvičné kontrakcie. Jedná známa, ktorá mala termín v januári už porodila koncom decembra a mňa to len povzbudilo, že sa to dá aj skôr. Myslím, že každá tehuľka ma túžbu porodiť jeden až dva týždne skôr, ako ma vypočítaný termín pôrodu. Patrím tiež do tejto skupiny.

Ja sa len modlím, aby som nepreťahovala, nakoľko je to už naozaj ťažké. Všetko okolo brucha je bolestivé a už veľmi malo urobím. Aj keď po pravde, stále niečo robím. Niekedy mi to ide lepšie a inokedy horšie. Stále využijem, keď necítim bolesť, aby som upratovala a urobila čo najviac toho, čo potom už robiť nebudem nejaký ten čas, kým bambina trochu vyrastie.

Tohto týždňa mám na programe ešte prezliekanie perín a nejaké ďalšie aktivity aj pracovné. Taška do pôrodnice je už zabalená. Myslím, že mám všetko pripravené. Akurát ešte ten kočiar nemáme, ale to ako som už písala je aj cielené, nakoľko chceme ružový kočiarik a počkať chcem na pôrod. Hneď ako zistime, že je to dievčatko, spustíme akciu „kočiar“. Jedine, že to riskneme :-D. Veď neustále surfujem po internete a hľadám ten vhodný.

Celkom sa nám zapáčil kočiar značky Jane muum. Aj recenzie sú na neho dobré. Potrebujeme hlavne vhodný do terénu, lebo sme dosť aktívni… A určite som proti trojkolke, nakoľko mali sme pred tým trojkolku značky Mutzy a už nikdy viac.

Ešte nás čaká poradňa práve v tomto týždni, tak som zvedavá, či už nejaký pohyb nastal, čo sa týka krčka maternice. Totiž niektoré kontrakcie sú tak intenzívne, že by som sa čudovala, kedy nenastala žiadna zmena. Netuším, či bude robiť ešte ultrazvuk, ale na váhu bambiny sa ho radšej pýtať ani nebudem, lebo nechcem počuť, že ma viac ako 4 kg. Možno sa ho ale budem pýtať, či naozaj stále platí, že je to dievčatko a my kúpime predsa kočiar pred pôrodom :-D.

Tak, ak ešte neporodím, tak „vidíme sa“ pri ďalšom „tehotenskom blogu“…

Nech sa vám darí a nech ste zdravé…


Tina je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

4.1.2016 12:54 | autor: Martina Kampczyková

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist