Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie kilečka navyše, tak konečne prichádzajú na rad hrubé svetríky, šáliky a bundy.

Ja milujem jeseň. Najmä, ak je taká príjemná slniečková. Viete, na jeseň som bola tehotná posledne pred 13-timi rokmi a vlastne aj teraz mám rovnaký termín pôrodu ako pred trinástimi rokmi. Teda si to užívam a teším sa z toho.

Zastávam názor, že najlepšie je rodiť v zime, pripadne na jar. Totiž nejako tá pani zima prejde, ale bábätko je v lete už sediace na ďalšiu zimu už chodiace hihihi… Rodila som dvakrát v lete, tak viem, že je to veľký rozdiel. Bolo to ťažké, nakoľko oba pôrody boli v tých najhorúcejších mesiacoch a potom sme šli do jesene a nakoľko som mala aj popôrodnú depresiu, tak toto obdobie jesene na druhej strane moju depresiu ešte viac prehĺbilo.

Museli byť skoré návraty domov, nakoľko sa rýchlo stmievalo a nehovorím už o dlhých večeroch s dvoj-troj mesačným bábom. Och… Ale popôrodnú depresiu som mala iba raz a to po mojom druhom dieťati. Veľmi zvláštna vec. Teraz je to však iné.

Jeseň si užívam a keď sa mimi narodí, tak dni sa začnú predlžovať a zima je celkovo zaujímavým obdobím po ktorom prichádza optimistická jar. Avšak ešte nás čaká šestnásť týždňov do pôrodu a samotný pôrod, pred ktorým budú ešte vianoce 🙂

No, ale vrátim sa zo sentimentálneho rojčenia a ak mám opísať tento týždeň, tak ten sa nesie v nezodpovedanej otázke a síce, že neviem, čo mám piť… Vážne, nechuti mi ani čaj, ani čistá voda, ani sladené nápoje. Jediné čo mi chutí (a to sa podržte) je sóda s kyselinou citrónovou. Áno. Tento nápoj som si vymyslela.

Nakoľko mala som chuť na niečo šumivé, no nie sladené a toto mi akosi sadlo a zašumelo 😀 Verím, že sóda bikarbóna a kyselina citrónová nenarobí v organizme nejaké zmätky. Tak viem, že citrodéko, teda kyselina citrónová sa pridáva do rôznych malinoviek a nápojov i jedál a nedávam si toho veľa.

Denne celkovo možno polku čajovej lyžičky. A sóda bikarbóna, tak o nej teraz čítam len samé chvály, že ako je dobré ju piť. Ako neutralizuje organizmus a pod. No ja už by som rada s týmto mojim nápojom prestala, no neviem, čím ho nahradiť.

Pred otehotnením, som bola extrémne čajová a čaje teraz nemôžem ani cítiť. Pijem meltu kávu, ale tu predsa nemôžem piť celý deň. Nasilu do seba vtlačím čistú vodu, ale tá mi vôbec „nechutí“…

Ak viete o niečom nesladenom, nečajovom, ale fajnom, tak prosím o radu.

Prajem pekný týždeň…


Tina je v 24. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

29.9.2015 9:11 | autor: Martina Kampczyková

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist