15.tt – Žeby sme už vedeli čo nám bocian prinesie?

SÍSA BLOGUJE 2: Tento týždeň toho bolo znova tak veľa, dúfam že sa zmestím do tých pár riadkov, vylejem si srdiečko lebo hormóny si so mnou robia čo? VŠETKO!

1563873148IMG_7083-1100x618.jpg

Znova choroba

Nie ja som znova neochorela, dúfam, že mňa budú všetky choroby do konca tehotenstva už len obchádzať, ale náš prvorodený schytal po očkovaní MMR vakcínou 6.chorobu, samozrejme na to sme prišli až dnes ráno. Ale hlavne, že prišli a nebolo to nič vážne. No len ten strach o neho keď mal 4Otky teploty neprajem nikomu. Nikto vás nepripraví na tú lásku akú pocítite keď sa vám narodí dieťa ale ani na ten strach pri rôznych či už chorobách alebo nejakých komplikáciach. Zvládli sme to super a dúfam, že už si budeme leto len užívať, bez týchto stresov, lebo ten je v tehotenstve to posledné čo potrebujeme, však. Takže sme už týždeň zavretí doma a to je teda niečo…

Únava a nevol’nosti

Vačšina tehotných žien v 2.trimestri už nepociťuje ani únavu ani tehotenské nevoľnosti. Tak ale ja budem asi výnimkou, pretože ja by som najradšej spala asi nonstop. Preto si doprajem jednu slabú kávu denne, ktorá je dobrá aj keď má žena nízky tlak čo ja mám a mala som ho aj v prvom tehotenstve, kde mi dr dovolila kávu, takže ženy ak si doprajete občas šálku slabej kávy nebojte sa nič sa nedeje, neporodíte hyperaktívne dieťa, čo z vás samé vyskočí a začne tancovať lambadu na pôrodnej sále. Pila som kávu aj pri prvom a ten je spáč po maminke 🙂 Samozrejme píšem o sebe, nie každá bude asi so mnou súhlasiť. Nedrogujem, nepijem, nefajčím, tak si myslím, že ma za to žiadna mamička alebo „čakateľka“ neodsúdi.

Čo sa týka nevoľností, už sa dokážem normálne najesť – to znamená, že keď sa pozriem do chladničky aj si niečo vyberiem, bez toho aby ma rovno naplo. Ale ešte stále mi ostane po jedle ťažko. Pamätám si, že pri Leovi mi v tomto týždni už nič nebolo, možno preto, že teraz to bude dievčatko?

NT ultrazvuk

V tomto týždni, resp na prelome 14/15tt ma čakal tento ultrazvuk, nt- šijové prejasnenie. Doktorka skontrolovala všetko, od hlavy až po päty. Hlavičku, to šijové prejasnenie kde by viac nahromadenej tekutiny mohlo znamenať nejaké vývojové vady atď, nosovú kostičku kde sa dá vylúčiť Downov syndróm, pozrela žalúdok, srdiečko – prvý krát sme ho počuli..ááách nádherný zvuk. Pozrela aj pršteky na ručičke, proste hocičo čo sa v tom týždni dá vidieť, tak doktor skontroluje, či sa vyvíja tak ako má a či tam je všetko čo tam má byť.

Na tento ultrazvuk sa chodí v rozmedzí tuším 12.-14-tt niekde uvádzajú aj skôr, mňa takto objednala sestrička, neskoršie ale doktorka videla všetko čo chcela a všetko dopadlo dobre, nevidela tam žiadne odchýlky ani nič podobné, tak dúfam, že sa neskôr nič nevyskytne.

Čítajte tiež:

Chlapček/dievčatko

Čerešničkou na torte bolo keď sa nás spýtala či chceme vedieť pohlavie bábätka. Ostala som zaskočená, pretože som si myslela, že sa pohlavie dozvieme aj keď nie na 100% až niekedy v auguste/septembri. Vravím, jej jasné ak viete povedzte. Začala nám vysvetľovať podľa čoho by to vedela určiť, ak som ju správne pochopila tak ide o nejaké zakončenie konkrétne nejaký hrbolček, neviem presne tak tu nebudem múdrovať, pretože keď nám to išla povedať len som čakala na to čo z nej vypadne či chalan alebo baba (haha) , tak vraj keď je to zakončenie šikmé je to chlapček a keď ide rovno tak dievčatko a keďže naše bábätko to malo rovno tak je to čo? DIEVČATKOOOO.

Do poslednej chvíle som čakala, že povie chlapec, tak v tom momente sme sa pozreli na seba s partnerom, úsmevy od ucha k uchu, no neskutočne krásna chvíľka. Samozrejme toto jej tvrdenie nebolo 100%, poznám aj viacero žien ktorým určili pohlavie do konca tehotenstva aj 3krát inak, a najpodstatnejšie je, že vlastne to ani nie je podstatné, dievča či chlapec budeme ho ľúbiť  a tešiť sa na neho rovnako. Hlavne, že bude zdravé. Mať dievčatko bol vždy taký môj sen, sníček a keďže by sa nám podaril párik tak radosť neuveriteľná.

My máme byť s krpcom ešte do piatka doma, kľudový režim, snáď nám obom alebo všetkým trom nepreskočí. Lebo kombinácia tehotná žena, choré dieťa, ktoré väčšinu času plače mrnčí za úplne všetko, je niekedy k nevydržaniu a tak si občas preventívne zakričím do vankúša, poplačem len tak nech nám tehotným nerobím hanbu (hah)

Lúčim sa s Vami a teším sa na ďalší týždeň, snáď už budeme vyvenčení.

Sisa


Sisa je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25.7.2019 12:57 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist