SISA v 26. tt – Koniec druhého trimestra JUPÍ!

„Silvi vyzeráte hrozne, ste okej?!“ Spýtala sa ma moja gynekologička po vypití glukózy..

GLUKÓZOVÝ TEST

Ráno na 8:00 som mala byť u svojej gynekolgičky s glukózou a citrónom na glukózový test, ten slúži na overenie či tehotná nemá tehotenskú cukrovku, pri Leušovi mi nekázali citrón a pamätám si ako mi bolo zle, takže už som vedela do čoho idem, však asi jak pri všetkom už čo sa týka týchto vyšetrení a testov. Vraj v zahraničí tento test už nerobia, ja by som ho pri treťom tehotenstve asi už odmietla. Jasne vydržím všetko, porodila som už dieťa prešla som si horšími vecami ale toto mi príde také „týranie“ haha..

Došla som do ordinácie sestrička mi vzala krv, dala vypiť glukózu, stále mi prizvukovala že keby mi je moc zle alebo hocičo mám hneď klopať. V čakárni som teda vypila ten super nápoj, zo začiatku mi chutil, keďže som bola nalačno. Vypiť som ho zvládla úplne v pohode. Potom mi ešte sestrička skontrolovala moč a tlak. Pri tom tlaku sa zhrozila, či som naozaj v poriadku, vravím, že áno vydržím to.

V čakárni mi po pár minutách došlo vážne dosť zle, ale zvládla som to hrdinsky, nezaklopala som ani raz, že mi je zle. Na cca pol hodinu som sa zakecala s jednou pani, tak mi trošku ubehol čas. Zatiaľ som si popíjala vodu a rozmýšľala nad tým, že keby máme ešte jedno dieťa tak tento test odmietnem.. Bolo mi aj ľúto, že so mnou nešiel partner alebo aspoň sestra ale nemohli..

O 10tej som mala poradňu, doktorka keď ma zbadala, sa takmer zlakla a privítala ma slovami „Silvi ste v poriadku vyzeráte hrozne“ Hm tak dík.. Vravím áno len som po vypití glukózy, takže chápala.. Keď uvidela tlak zapísaný v knižke znova sa spýtala či som okej, že ona by s takým tlakom už ležala na stole či mi nemá volať sanitku hah.. Vravím jasne teraz ho mám určite ešte nižší, ale že hneď ako sa najem budem v pohode. Vtedy som si vlastne uvedomila, že za to, že som stále unavená a nevládzem toľko určite môže aj ten nízky tlak, aspoň ja si tak myslím.. Spýtala sa či mám nejaké ťažkosti keď nie ideme premerať slečinku. Slečinka pohlavie nezmenila, stále je hanblivá, doktorka sa na nej každú poradňu smeje. Doktorka potrebovala zapísať do knižky údaje z morfologického sona, ale ja trúba som ich niekde zabudla, našťastie som ich doma našla lebo neviem čo by sme robili a tak hádam ich doktorka v ordinácii kde som bola v počítači má. Rozlúčili sme sa, sestrička mi ešte vzala krv a ja som sa išla konečne najesť. To bol super pocit.

DILEMA

Ku koncu tehotenstva sa chodí každý týždeň na poradnu do nemocnice v ktorej plánujete rodiť, sú to cca 4 týždne. Niektoré ženy ostávajú u svojich gynekológov, ja pôjdem do nemocnice a tu by som prešla k tej dileme. Moja gyneokologička mi odporučila pôrodníka, na ktorého sú síce dobré ohlasy aj kamarátka u neho rodila, no pán doktor rodí len cez týžden cez deň, v noci ani cez sviatky a víkendy k pôrodu nepríde. A ja keďže chcem mať väčšiu istotu, že doktor ktorý ma bude poznať tam príde, som si teda povedala, že nájdem niekoho iného. Moja svokra má vraj výbornú gynekologičku v inej nemocnici a aj recenzie na internete sú na ňu skvelé, len ma odrádza tá nemocnica, ja ani neviem prečo.. Prvý pôrod bol síce komplikovaný ale nič iné nemôžem pobytu v nemocnici vytknúť, tak by som si veľmi rada našla doktora práve tam. Na um mi chodí jeden ktorý ma aj vyšetroval na poradni v nemocnici, aj u mojej gynekologičky vypomáhal kontroloval ma po šestonedelí a taktiež na preventívke pred koncom minulého roka spomenul, že sa ho dá zazmluvniť. Tak sa opýtam doktorky na neho nabudúce. Rada by som mala doktora vybraného skôr aby som vedela, kam sa teda chystať na tie poradne. Je to síce ešte 10 týždňov no tie ubehnú tak rýchlo, že ani sa nenazdám a už je slečinka medzi nami..

Tento týždeň 27. bol náročný na psychiku aj fyzicky, ako tehotná zvládne operáciu 18 mesacného syna a hospitalizáciu v nemocnici sa dočítate nabudúce.

Sisa

17.10.2019 8:37 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist