Sisa v 36.tt – Posledný mesiac

SISA BLOGUJE! Na tieto posledné týždne som sa tešila počas celého tehotenstva, no to som ešte netušila čo nás čaká..

Píšem to preto, lebo som si určité veci predstavovala inakšie, nebudem klamať, že bude záver môjho tehotenstva a teda posledný mesiac vyzerať inak. Všetko som si už pekne pripravila, som zbalená ale stále som taká nesvoja, podráždená, možno to je tou nedočkavosťou, alebo tým, že ma bolí celý človek a občas meliem z posledného. No napriek všetkému som naozaj šťastná a asi práve preto sa hovorí, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie ženy. O čom som už iste písala, ale ja sa rada opakujem. Mám tak zmiešané pocity asi ako ešte nikdy v mojom živote, keď si lahnem do postele, síce unavená ako kôň, nedá sa mi zaspať lebo mi v hlave výri toľko myšlienok, že si niekedy hovorím, ako je to možné, že mi ešte hlava nevybuchla.

Posledná poradňa

Vo stredu som navštívila posledný krát poradňu u mojej gynekologičky. To bolo tiež take zvláštne, že už som tam vlastne naposledy s bruškom. Bola tam aj moja sestra tiež, posledný krát. Celé sme si to tam odsedeli spolu a zrazu sa každá rozdelíme do iných pôrodníc. Ona ide tam kde naša staršia sestra a sesternice no a ja porušujem tradíciu a idem do pôrodnice kde je aj naša gynekologička, aspoň budeme vedieť porovnať čo a ako po pôrode.

Sestrička ma vzala dnu, táto bola už tretia čo sa tam za moje tehotenstvo vystriedala. Síce ja som ju poznala už od predošlých gynekologičiek a spoznala ma aj ona, tak sme si dobre pokecali, veľmi milý človek. Myslím si, že je veľmi dôležité, keď sú sestričky a doktori milí na pacientky, pretože nie každý chodí rád k doktorom, aj keď mi tehotné, teda aspoň ja som išla vždy aspoň s troškou radosti, že uvidím a budem počuť bábätko. Ale o tomto vám nechcem písať.

Keď ma zbadala doktorka ako krývam, hneď sa chytala za hlavu, že čo sa mi porobilo. Hovorím, no neviem niečo ma bolí a ja neviem čo, len viem, že je to už miestami neznesiteľná bolesť, ale tak kvôli malému vydržím. Spomenula som jej, že pár dní už chodím ako “kačka”  aj opuchy, ale že tie sú našťastie v norme a snažím sa ich úplne zbaviť a niekedy mám pocit, že malý zo mňa vyletí, občasné pichanie a aj tvrdnutie, tak, že ma pozrie a keby bol nález zlý ihneď hospitalizácia. Pozrela ma teda aj od spodu a znova sa jej nepáčil výtok, že mi dá glycerínove či aké čípky, hovorím, že tie som akurát aj dobrala, tak teda, že mi ich nedá a uvidíme čo bude ďalej aj v nemocnici. Krčok drží a neotváram sa. Super! Lebo by ma hneď posielala do nemocnice a to fakt nepotrebujem, ešte pár týždňov chcem byť dva v jednom.

Nasledoval ultrazvuk, prietoky sú super, malinký má cez 2700g a chválabohu nepretočil sa hlavičkou hore. Na to krývanie mi odporučila traumatológa, keďže je presvedčená, že je to zaseknutý nerv, ale že každý doktor by mi povedal to isté “veď ste tehotná”, hovorím áno mne už len pôrod pomôže, tak sme sa zasmiali. Takže budúci týždeň nás čaká poradňa už v nemocnici a že sa vidíme tam určite, keďže je tam skoro stále. Tak sa teším, najlepšie by bolo keby sme sa stretli rovno pri pôrode. Rozlúčili sme sa a ja som utekala domov oddychovať.

Sisa


Sisa je v 36. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

29.3.2018 12:36 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist