SISA v 24.tt – Snáď sa do pôrodu a po pôrode nezbláznim

Skláňam klobúk pred všetkými ženami ktoré majú viac detí, my máme síce len jedno a ďalšie na ceste ale už teraz je to miestami makačka..

OBDOBIE VZDORU

Toto obdobie pozná asi každá maminka, ja som si myslela, že toto obdobie prichádza podstatne neskoršie ale u nás už nejakú tú chvíľku úraduje v plnej sile.

Niečo nedostane – plač. Nejdeme tam kam chce ísť on – plač plus s bonusom sadne si na zem a nehne sa, v tom horšom prípade mi zdrhne. Keď sme doma sami, musíme vziať raz dva krát nášho psa vyvenčiť, chodievame bez kočíka, rovno zbehneme aj na ihrisko ale keďže tam pes nesmie, musíme najprv jeho odniesť domov a potom hurá na ihrisko, ale keďže Leuško veľmi dobre vie, kde sa ihrisko nachádza rovná čiara ide tam. A môžem mu vysvetľovať koľko len chcem, že tam psík nesmie ísť, on bude plakať nariekať, hotové scénky na sídlisku ako ho maminka nechce vziať na ihrisko. Okej v pohode chápem ale moje bruško a dieťa v ňom to určite nechápu keď musím dvíhať takmer 11 kilové dieťa zakaždým keď vystrojí takúto scénu a brať ho domov na rukách, po schodoch, potom sa cítim naozaj unavená, vyčerpaná, že to nezvládam. Preto ma desí predstava čo bude keď sa malá narodí. Žeby to dovtedy aspoň trošku viac pochopil, že nemôže mať všetko hneď a budeme sa musieť prispôsobovať prvé mesiace hlavne nej? Tak máme čas ešte takmer 4 mesiace a deti robia neuveriteľné pokroky vo všetkom, možno ma prekvapí a s príchodom sestričky sa tieto veci vydajú lepším smerom.

A možno to len ja beriem tak tragicky pretože som tehotná viac citlivejšia a jednoducho toľko nevládzem.. takže som veeľmi zvedavá ako zvládneme nasledujúce mesiace, asi mi pribudnú šediny, povypadá viac vlasov, no čo už.. Ale aby som nebola len negatívna, nie je to žiadna katastrofa stále prevládajú tie lepšie veci nad horšími a všetko sa to oplatí 🙂

CYSTA

Pred dvomi týždňami som spomínala v blogu, tú moju nešťastnú cystu na prsníku. Našťastie som s nou nemusela nič viac riešiť, aspoň na teraz pretože ma prestala bolieť a začervenanie zmizlo. Bolo to len také prechodné? alebo zabralo to moje pozitívne myslenie, že to odznie samé? Bohvie ale som každopádne veľmi rada, dúfam, že sa to už nezopakuje a že mi nebude robiť problémy počas dojčenia. Doktorka ma isto vysmeje, že som len preháňala tak ale kto to mal vedieť? Radšej sa dám skontrolovať, ako neskôr banovať, že som preto nič neurobila.

NÁMAHA

V prvej časti článku som spomenula obdobie vzdoru nášho prvého syna. Takže sa aj viac namáham, potom sa cítim unavená, ubolená. Preto sa snažím oddychovať čo sa len dá, magnézium užívať keď cítim, že sme to dnes prehnali. A to mi našťastie pomáha. Takže mamičky ktoré cítite, že ste v tom podobne ako ja, magnézium je super doplniť, uľaví sa vám.

Budúci týždeň ma čaká glukózový test, už teraz mám z toho stresy, pretože viem do čoho idem, ale zvládneme 🙂

Sisa

17.10.2019 8:34 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist