SISA v 32.tt – Čo všetko treba ešte stihnúť..

Ako druhorodička už viem, čo a ako a možno preto mám poslednú dobu stresy, že čo všetko musíme stihnúť vybaviť, dokúpiť atď..

Mne najväčší strach naháňa myšlienka, že si nezoženiem pôrodníka, alebo že ma doktor nestihne. Už minule som Vám tu spomínala, že som si začala hľadať pôrodníka, ktorý by mi vyhovoval po ľudskej stránke ale aj dátumovo. Predsa len nemám termín pôrodu počas sviatkov, ale keďže aspoň 3 či 4 poradňe by som mala absolvovať tam kde chcem rodiť, aj na to musím brať ohľad a pôrod predsa môže prísť hocikedy.

Tak ako som spomenula v predošlom blogu, doktorku ktorú mi odporučila svokra som si škrtla a zistila som si kontakt na doktora z tej istej nemocnice, vraj veľký odborník a po ľudskej stránke tiež. Ale ani do dnešného dňa som nedostala odpoveď, snažila som sa mu dovolať, do viacero ambulancií a takisto som ho kontaktovala cez e-mail. Nevadí pretože keď som hľadala ďalej mi zavolala svokra, že práve mala zákazníčku, ktorá jej dala kontakt na pána doktora z Antolskej a porozprávala jej svoju skúsenosť s ním. Vravím si, že to sa počúva dobre tak som si ho hneď na internete vyhľadala aby som si prečítala aj iné skúsenosti s ním. A viete čo? Nenašla som ani jednu zlú skúsenosť s týmto doktorom dokonca každá jedna recenzia bola na neho písaná akoby opisovali nejakého poloboha haha.

Našla som si jeho súkromnú ambulanciu priamo v nemocnici a volala, že mám záujem o zazmluvnenie. Našťastie som bola v jeho limite na január, len čo ma nemilo prekvapilo bolo, že pán doktor má dovolenku od polky decembra do konca. Ja mám termín až v polovici januára ale poradne s ním by som nemohla mať, sestrička mi dala termín až 7.1. čo ja už môžem mať dávno odrodené, keby sa malá vypýta skôr.. Ale, že si mám zavolať ešte začiatkom decembra. Rozmýšľala som, že čo teraz, či mám hľadať ďalej alebo sa spýtať, či by sa s ním nedalo nejak dohodnúť, v prípade že to príde skôr aby prišiel.. Následne som zistila, že v tej jeho súkromnej ambulancii pracuje rodinná známa ako sestrička, tak som ju kontaktovala a vravela, že ona sa ho opýta ale, že keď mi vravela sestrička, že mám sa ešte ozvať tak nech zavolám a uvidíme čo vymyslia.

Medzi tým mi to ale nedalo a zistovala som si ďalších potencionálnych doktorov, ktorý by ma mohli vziať. Narazila som na jedného ktorý by mal byť podobný čo sa týka prístupu, odbornosti tomu doktorovi ktorého chcem k pôrodu. Ten má ale dovolenku tak som si povedala, že mám ešte čas a kontaktujem ho v prípade, že sa nedohodnem s tým prvým, čo pevne dúfam, že sa dohodnem, držte palce!!! 🙂 Mám z nheo veľmi dobrý pocit a to ho ani nepoznám osobne..

Čo sa týka vecí ktoré potrebujeme vybaviť kým sa malá narodí alebo dokúpiť. Spravila som si zoznam, na oblečenie jej niečo ešte treba kúpiť ale počkám ešte lebo veľa dostane od rodiny tak aby sme zbytočne nenakupovali a potom nevyužili. Kúpila som si látky na hniezdo do postielky, ktoré jej ušije Romanova teta čo sa veľmi teším 🙂

Keďže sme sa stále nedopracovali k svadbe a len si deti robíme haha.. potrebujeme vybaviť list otcovstva na matrike aby malá dostala meno po otcovi. Takže by sme si mali švihnúť aj s týmto. O pár týždnov idem na materskú, takže na budúcej poradni mi sestrička vystaví tlačivo, s tým pôjdem do práce ho potvrdiť a ďalej odniesť na sociálku, behačky.. Samozrejme ma čaká aj kufor, ktorý by som si rada zbalila čím skôr ale nejak sa mi k tomu nechce dokopať, do neho mi ešte tiež treba niečo dokúpiť, to Vám nabudúce napíšem, čo si plánujem so sebou vziať.

Budúci týždeň ma čaká aj poradňa, tak aj o tej vám napíšem a dúfam, že je všetko v poriadku 🙂

Sisa

10.12.2019 2:41 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist