Výsledky Triple a ultrazvuk

BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo, ako zle testy vychádzajú.

O toľkých vystrašených ženách som čítala, že to naruší tu rovnováhu viery a človek trochu zapochybuje. Teda aj mne v čakárni búchalo srdiečko… Tak vošla som do vnútra.

Bola to poradňa, kde mi konečne nebrali krv, teda mi sestrička len zmerala tlak. Ten bol ako vždy nízky. Odvážila som sa. Ech… dve kilečka viac ako pred mesiacom 😀 Stále som sa chcela opýtať, že ako dopadli testy, no vždy tam niekto vošiel, potom zvonil telefón a stále niečo riešila. Boli po dovolenke, tak som to chápala, no ja som už chcela len odpoveď.

Potom si zapísala moje údaje o váhe a tlaku a konečne telefonujúc položila na okraj pultu moju kartu. Teraz prišla moja chvíľa a kartu som si odvážne vzala do ruky a začala som listovať. Vlastne výsledky boli hneď na začiatku založené v karte. Problém bol však v tom, že keď som to začala čítať, vôbec som si nebola istá, aký je výsledok.

Boli tam rôzne údaje a čísla a nejaký text, no až posledná veta vyzerala sľubne a dobre pre mňa. No keď dotelefonovala s nedočkavými pacientkami, tak som sa jej opýtala, aké sú výsledky testov. Konečne prišla vytúžená odpoveď: “ Všetko mate v poriadku.“ Fúúú, haleluja! Vedela som to vo vnútri, ale aj tak som si riadne vydýchla.

Štyri týždne som čakala na výsledok a vďaka Bohu je všetko v poriadku. No ešte to nebolo v to ráno všetko. Čakal ma diagnostický ultrazvuk, kde som sa mala dozvedieť aj pohlavie. Test vyšiel dobre a ešte ten ultrazvuk. Tak začal pozerať na monitor a ako prvé otázky padli, že čo by sme chceli mať. Tak som mu samozrejme povedala, že nakoľko máme doma troch chalanov, tak zišla by sa konečne baba. A povedal čo vidí…

No zatiaľ to neprezradím :-D, nakoľko sme sa s manželom dohodli, že si to necháme pre seba. Totiž, množstvo omylov sa aj v tejto oblasti už urobilo a tak ešte počkáme na 3D ultrazvuk alebo do pôrodu 😉 No a potom aj potvrdil, že bábätko ma všetko dobré vyvinuté a že je všetko v poriadku.

Odchádzala som spokojná a šťastná, že je všetko o.k. a že dieťatko je zdravé a má sa fajn. Wau… My mamičky to cítime, že dieťatko v nás je zdravé a mnohokrát cítime aj to pohlavie dieťaťa, či je to chalan alebo dievčatko, ale mám pocit, že ta prenátalna starostlivosť je až príliš „starostlivá“ a vyrába v nás maminach strach. No samozrejme, pri rizikových tehotenstvách je to nevyhnutné a potrebné. Alebo je to v tom, že by sme mali menej čítať na internete katastrofické a zle odkazy a príbehy. Boli by sme určite pokojnejšie.

Mnohokrát si doslova zakazujem čítať niektoré články. Napríklad, teraz počas tých štyroch týždňov čakania na Triple výsledky som nečítala nič o tom, lebo vedela som, že by som sa ešte viac vystrašila.

Tak mamičky, ak čakáte na výsledky Triple, tak prajem vám, aby ste boli trpezlivé a neprikladali tomu až takú váhu, nakoľko aj keď vyšli nepriaznivo, tak bábätka sú zdravé. Teda najviac vám prajem, aby boli všetky výsledky dobré.

Tešme sa a užívajme si bábätka aj v našich bruškách…


Tina je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

22.9.2015 11:40 | autor: Martina Kampczyková

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist