Sisa v 16.tt – Dieťatko dáva o sebe vedieť

SISA BLOGUJE 2. Tento týžden, bol taký kľudný, nič zaujímavé sa neudialo, tak vám napíšem o niečom čo vám aj niečo dá.

1564480158IMG_7083-1100x618.jpg

Chudnutie v tehotenstve

Ak patríte medzi tie tehotné, ktoré v 1.trimestri trpeli nevoľnostami alebo až zvracali, môže sa stať že schudnete, čo je v úplnom poriadku a dieťatku to nijak neuškodí. Samozrejme ak je to v rámci normy.  Niektoré ženy musia hospitalizovať aby sa ich stav „stabilizoval“.

Ja patrím do skupiny tých, ktoré nevracali zatiaľ ani raz ale nevoľnosti ma trápia aj v 2.trimestri. Ako som minulý týždeň písala, je to už lepšie ale stále to nie je ono. Jeden deň je to fajn a ďalší preležím polku dňa, teda pokiaľ mi to môj prvorodený dovolí. A moja váha je na tom asi tak, že som schudla cca 4 kg a stále ich nemám späť. Pri Leovi som schudla tuším 2 kg a pribrala som ich späť až v 5. mesiaci, ale neviem presne v ktorom týždni tuším v 22. Čo bolo fajn lebo do konca tehotenstva som potom pribrala len nejakých 10 kg a po pôrode mi vlastne žiadne neostalo, aspoň váha tak ukazovala, no ja som sa cítila inak haha. Takže teraz mám 47 – 48 kg, čo viac si môže tehotná žena priať haha. Všetko je v poriadku dieťatko rastie takže no stress, keď ste schudli a stále nemáte ani len svoju pred tehotenskú hmotnosť.

Čítajte tiež:

Pohyby bábatka

Ako druhorodička, by som mohla cítiť pohyby bábätka skôr ako tie čo čakajú svoje prvé dieťatko. Už minulý týždeň sa mi zdalo, že to čo cítim v brušku nie sú len črevá ale asi sa mi pripomína bábätko. Teraz dokonca niekedy cítim také akoby vypučenie alebo akoby mi stvrdlo bruško a vnútri sa rozťahoval malý človiečik. Pri prvom som začala cítiť pohyby niekedy v 18. -19. tt. Takže čoskoro to určite rozoznám už na 100%.

Dnes ma akurát čaká poradňa a s ňou spojený odber krvi, musím sa popýtať doktorky, či môžem začať užívať železo, aj keď som mala predošlé krvné testy v poriadku a v prvom tehotenstve mi ho predpísala až neskôr, keď som ho mala nedostatok. No len tá únava ma asi zničí čoskoro. Takže keď ste unavené, môže byť za tým práve nedostatok železa, ale to vám doktor povie z krvi, keby máte niečoho menej a treba to začať užívať, aby sa predošlo nejakým komplikáciám. S užívaním železa potom môže súvisieť aj zápcha, keďže niektoré sú také ktoré “zapekajú”, tam potom treba asi aj nejaké probiotiká. Okrem toho ma trápi aj nízky tlak, z ničoho nič keď sa postavím alebo niečo robím sa zatočím jak po dvoch deci.

Tak v ďalšom týždni Vám napíšem ako som dopadla a zas niečo nové

Sisa


Sisa je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

1.8.2019 12:59 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist