SISA v 20tt.- To už sme v polovici?

SISA BLOGUJE 2: Prvá polovička tehotenstva prejde veľmi rýchlo, asi z toho dôvodu že väčšina žien zistí tehotenstvo až okolo 5.- 6. tt. dokonca aj neskôr, a tak teda na číslo 20 sa dostanete pomerne rýchlo, aspoň u mňa to tak bolo aj v prvom tehotenstve aj teraz.

1566893777IMG_8073-1100x618.jpg

Na to spomínané EKG som sa dostala až tento týždeň, absolvovala som ho u svojej obvodnej lekárky. U nej to chodí tak, že tehotné pacientky, nejaké akútne prípady a onko pacienti majú prednosť. Keď som chodila v prvom tehotenstve po pnku vždy som sa snažila si to tam odsedieť, nepredbiehať sa ale potom som si uvedomila, že ak tam sedím a tí ľudia naokolo mňa sú chorí tak nás zbytočne ohrozujem a keď mám túto možnosť prečo ju nevyužiť však? Už dopredu ma sestrička upozorňovala, že si netreba všímať dôchodcov, ktorých to nepoteší ak ich predbehnem, tak preto mi to bolo blbé, veď nikomu sa nechce čakať navyše hlavne u doktora.. No čo ma prekvapilo tento krát bolo, že v čakárni nebol ani jeden dôchodca ale ženy vo veku asi mojej mami okolo 50-55 rokov a na prvý dojem pôsobili veľmi milo a chápavo.

Keďže mávam nízky tlak tak som si sadla a počkala kým ma sama sestrička zavolá, pretože vedela o mne. Ako náhle ma zavolala a ja som tieto ženy predbehla, tie pohlady a šuškania stáli za to. Tak som sa nad tým zamýšľala, že keď to niekde takto funguje, je tam oznam o tom dokonca dvakrát napísaný prečo sú ľudia k sebe takí zlí alebo neprajní, musia mať za každú cenu o tom poznámky, ešte k tomu ženy, ktoré su možno tiež matkami. Neviem možno v ich dobe to tak nebolo a tehotné ženy nemali prednosť nikde, ale myslím si, že určite by to ocenili. Ja si z toho veľkú hlavu nerobím, len ma to vždy zaskočí.

Takisto aj situácia ktorú som zažila na pošte. Ja ako tehotná ktorej je už tiež vidno bruško som tam stála radu a nikoho nenapadlo ma pustiť, poviete si a veď prečo aj tehotenstvo nie je choroba a nie si u doktora aby si sa nakazila niečoho, áno to je pravda, ale ako som spomínala ja mávam nízky tlak a keď stojím chvíľku je mi zle, na odpadnutie, určite v tom nie som sama, ktorá by teda ocenila aby ju niekto pustil pred seba. Ako som tam stála predo mnou ľudia, za mnou ľudia, pozerám veď tam ďalej stojí ďalšia tehotná a tá bola už teda vo vyššom štádiu ako ja, neváhala som a pustila som ju, pretože viem aké to je a že je to slušné.  Toľko z môjho výlevu o ohľaduplnosti. Odhliadnuc od tohto EKG mám v poriadku, čo je ďalšia super správa.

Poradňa

Včera som mala poradňu, ako som spomínala trebalo mi urobiť kontrolné stery na cytológiu z ktorej som mala po tehotenstve zlé výsledky. Doktorka mi rovno vzala aj stery na kultivácie lebo sa jej nepáčilo prostredie. Pri vyšetrení som videla asi všektých svätých, hneď som si pripomenula aké to bolo počas pôrodu keď ma vyšetrovali počas kontrakcie. Snažila som sa uvolniť ale nejak mi to nešlo, tak som to tam so zaťatými zubami predýchavala.

Doktorke som spomenula aj bolesť v lavom podbrušku, doma som sa bála či sa mi tam nevytvorila nejaká cysta- a toto domýšľanie nerobte vážne, lebo sa len zbytočne stresujete, nevytvárajte si vlastné scenáre v hlave, počkajte čo vám povie doktor. A mňa hneď „upokojila“, že je to úplne bežno v tehotenstve lebo to tam vnútri všetko rastie rozťahuje sa, bábätko tam môže nožičkami zavadzať, ešte mi povedala nejaké slovo ale teraz si naozaj nespomeniem čo sa tam nachádza proste miesto, ktoré môže občas bolieť, pripomínať sa mi. Odporučila mi teda znova magnézium ale keďže mávam ten extra nízky tlak, povedala, že si ho mám dávať, až na noc. Lebo keby si dám ešte magnezko počas dňa, tak som vybavená. Ak ste teda nevedeli, magnézium znižuje tlak. Vravím jej, že pijem kávu aj 2 šálky denne ale neviem ako si ten tlak zvýšiť, zas mi neostáva nič iné  len počkať a porodiť.

Potom sme prešli k príjemnejším veciam a tým bol ultrazvuk, ách ta naša princezná (dúfam, že jej už nič nedorastie k titulu princ haha) skrývala sa a hore dole plávala, nakoniec teda ukázala, že by sa jej medzi nôžkami nemalo nič nachádzať, tak mi už tretí krát povedala, že jasná baba. Vždy sa smeje, že nám to tak dobre vyšlo do páru a že budeme mať medzi deťmi nízky vekový rozdiel, no zlatá čo vam poviem.

Kočík

Čo mi teraz poslednú dobu začalo vŕtať v hlave je súrodenecký kočík. Také aké sa mne páčia sú dosť drahé aj z druhej ruky, čo by zas nemusel byť až taký problém len keď ho už kúpime nech sa aj naozaj využije, nie že by som v nom vozila nakoniec len jedno dieťa a to keď si vezmem, že Leo bude v lete zas väčší pochybujem, že mi v kočíku obsedí, keď už teraz máme čo robiť aby z neho nevypadol. Samozrejme iné je keď by sme niekde išli a obe deti by chceli spinať, vtedy sa to naozaj hodí. Ďalšie mínus je, že kočík je obrovský a ja na neho nemám miesto v byte. A tej našej miestnosti zvaná kočikáreň nedôverujem.

Tak mám čo do januára robiť a rozmýšľať nad týmto. Pretože moja prvá alternatíva je skejtík na kočík, kde si starší súrodenec stúpne a mladšie sa vozí. Uvidíme, možno toto budeme riešiť naozaj až keď bude dieťa číslo 2 na svete a zažijeme si nejakú tú prax s dvoma deťmi a zvážime aj potrebu súrodeneckého kočíka. Možno niektorá z Vás je na tom podobne ako my a rieši túto otázku tiež. Asi som moc nepomohla ale nie som ani o jednom na 100% zatiaľ presvedčená.

Tento týždeň by som mala mať prvé tehotenské fotenie, veľmi sa teším aj z toho dôvodu, že bude vonku a také som ešte nemala. Určite vzniknú krásne fotky a budem sa snažiť vám ich všetky poukazovať.

Sisa


Sisa je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

29.8.2019 6:49 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist