Sisa v 32.tt – Už je zo mňa teta

SÍSA BLOGUJE U nás v rodine sa to začalo pomaličky rozbiehať. Je zo mňa teta a mám veľkú radosť.

1519764609Silvia%20tehotenske%20064_pp%20-%20kópia-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Teta

Tento týždeň som sa viac menej sústredilo na to, že moja sestra čoskoro privedie na svet chlapčeka. Keďže už prenášala pár dní, v stredu išla na príjem do nemocnice. Takže sme celá rodina netrpezlivo čakali, či to pride spontánne samo alebo jej budú musieť pôrod vyvolať. Prišla streda a ja som s nou neustále komunikovala ako sú na tom. S doktormi sa dohodla na cisárskom reze kvôli dva krát operovanej chrbtici. Pôrod ale prišiel nakoniec sám vo štvrtok a nakoniec porodila večer, krásneho malinkého chlapčeka.

Hneď na druhý deň cez návštevné hodiny sme sa vybrali ich pozrieť. Myslela som si, že po sekcii pôjdeme za nou tak najskôr cez víkend ale cítila sa relatívne fit a sama nás volala nech prídeme. Maličkého nám ukazovala cez sklo a bol taký miniatúrny, hotový malý červík.  Bolo to zvláštne a krásne ich vidieť spolu. Predsa len moja sestra už je mama a mňa a ďalšiu sestru to ešte len čaká.

Tento týždeň sa nejak výrazne nelíšil od posledných. Myslím, že už do konca tehotenstva to už bude len horšie, takže sa snažím toľko nesťažovať aby som neliezla niekomu na nervy. Človek si pomyslí, že veď má len väčšie bruško a tehotenstvo je najkrajšie obdobie ženy. Áno je rastie vo mne krásny nový život, ale tie veci okolo toho – bolesti krížov, bolesti v podbrušku, výtok, nespavosť atď. Už mi ten moj malý pokladík dáva poriadne zabrať. Nikto si to nevie predstaviť, pokiaľ nezažije. Keď sa večer idem uložiť do postele, verte mi idem tam len preto, že musím.

Vôbec sa neteším na svoju posteľ ako pred tým, pretože môj spánok , ak ho tak môžem nazvať je už naozaj bieda. V noci sa zobudím veľa krát, že mi treba na toaletu, že sa mi zle leží a niečo si tlačím, že mám kŕč v nohe. Nepamätám si kedy som sa dobre vyspala. Naopak spánok cez deň je lepší ako v noci ale už aj ten nepraktizujem, tak často ako pred pár týždňami. Možno kvôli množstvu myšlienok s blížiacim sa pôrodom. Ďalší týždeň som si dala za úlohu vybrať nášmu drbcovi pediatra, tak dúfam, že budem mať šťastie na niekoho dobrého, ktorý nás vezme.

 Sisa


Sisa je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

1.3.2018 11:24 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist