Črevná viróza v tehotenstve. Niéééé….

BUDÚCA MAMIČKA TINA Už som takmer v 17. týždni tehotenstva a pokračujeme ďalej… Dni tohto obdobia tehotenstva som mala mimoriadne nepríjemné milé tehuľky. Prekvapila ma črevná chrípka.

Fúúúú… nebolo mi všetko jedno. Začalo to klasickým večerným zvracaním, kedy som si myslela, že sa opäť nejaké to zvracanie tehotenské len pritrafilo. No celý deň som cítila zvláštnu bolesť v krížovej časti, niečo ako svalovka… Povedala som si, že som to len nejako prehnala pri behu, ale veľmi mi to nesedelo, nakoľko behávam veľmi opatrne. Až po tomto večernom stretnutí so záchodovou misou som už nefungovala. Položilo ma to do horizontálnej polohy a takto som zostala nasledujúcich 24 hodín. Len čo som si v noci dávala asi každé dve hodinky stretnutie s už spomínanou záchodovou misou, ináč som stále ležala.

Veľmi ďakujem môjmu úžasnému manželovi, ktorý na mňa a bábo dával celú noc pozor a bol neustále pri mne. Ráno som hneď volala svojmu gynekológovi, či nemusím na infúzie, lebo cítila som sa biedne a dehydrovane, no utešil ma, že ak to nie je príliš časté a ak medzi tým prijmem nejaké tekutiny a udržím ich aspoň hodinku v sebe, tak bábätku nič nehrozí a že mám len piť. Tak som aj urobila a od rána som len pila a ešte párkrát som to v sebe neudržala, ale už sa to zlepšovalo. Najnepríjemnejšia bola na druhý deň bolesť celého tela a pocit podráždeného žalúdka. Inač som sa upokojila a ďalší večer a noc som už spala ako malé dieťa. Vďaka Bohu, prežili sme to a ideme ďalej.

Koncom 17.tého týždňa ideme na ďalšiu kontrolu a asi aj na ultrazvuk, tak verím, že je všetko v tom najlepšom poriadku. Určite mi dáte za pravdu, že tieto stavy sú nepríjemné pre bežného jedinca a nie to ešte pre nás tehotné. Od vtedy si dávam pozor, aby som nejedla nič, čo stalo dlhý čas vybraté mimo chladu alebo čo je pred koncom záručnej doby atď. Aj keď viem, že som to dostala od môjho najmladšieho miláčika, ktorý sa tiež trápil s touto pliagou, no on to zvládal úplne perfektne a nepoložilo ho to do postele, tak ako mňa. Pocítila som už aj prvé pohyby nášho mimi… !!! Teda aspoň si myslím, že sú to pohyby bábätka 😀 Zatiaľ je to len také ťukanie. Bolo to práve vo vyššie opísané dni, kedy som o sebe nevedela. Asi sa mu to nepáčilo a dalo to patrične najavo, neviem, ale od vtedy pravidelne každý deň pozorujem, že niekto vo mne žije. Je to zatiaľ naozaj len nepatrné a sporadické a možno prvo rodička by to nespozorovala, no viete, po troch tehotenstvách sa už žena čosi naučí 😉

Aj keď pravdou je, že každé tehotenstvo bolo niečim iné, tak ako každé dieťa z jednej maminky je iná individuálna bytosť. Toto tehotenstvo je však úplne iné, ale verím, že rovnako dobré ako tie tri predošlé.

Tak, toľko z môjho predošlého tehotenského týždňa a tehuľky držte sa…


 Tina je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

10.8.2015 8:45 | autor: Martina Kampczyková

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist