Sisa v 35.tt – S prípravami sme takmer na konci

SÍSA BLOGUJE Tento týždeň bol naozaj vydarený, aj napriek bolesti, ktorá prišla z čista jasna ako blesk..

Hnizdenie

Konečne to prišlo! Všade možne som čítala, ako budúcej mamičke “prepne” začne upratovať, upravovať, nakupovať, dolaďovať všetky veci pre dieťa. Žena prekypuje energiou aj keď je unavená. V jeden krásny deň, som vstala a začala všetko upratovať, variť, premiestnovať, ukladať, proste hocičo čo sa dalo som robila, dokonca aj viac krát, pretože som si to neskôr rozmyslela a zhodnotila, že takto to bude lepšie. Mala som zo seba neuveriteľnú radosť a v tom to prišlo. Ako som si už unavená lahla na gauč, zrazu som začala pociťovať bolesť krížov. Pripisovala som to tej celodennej aktivite, bez chvíľky vypnutia. Ako som sa po chvíľke postavila, vedela som, že je zle. Totálne som to prehnala.

Doteraz neviem čo ma bolí a kedy to prestane. Viem, len to, že ma bolí buď kosť, alebo sa mi zasekol niekde pri krížoch možno aj nižšie a hlbšie nejaký nerv. Naozaj neviem, pretože ma tam nikdy nič nebolelo a ľudské telo moc neovládam, takže len tipujem, čo by to tak mohlo byť. Od bolesti som začala krývať, takže si teraz pripadám ako dôchodca, ktorému chýba len palička. No aj napriek bolesti sa snažím byť aktívna, pretože syndrome hniezdenia ma asi už neopustí, aspoň nemám taký pocit zo seba. Každý deň idem ako škrób, aj keď nemusím.

Nákupy

Keďže snúbenec pracuje a nechcela som ho znova po obchodoch vláčiť, poprosila som svokru či by so mnou skočila na nákup nejakých vecí pre malého ale aj pre mňa do pôrodnice. Dilema neskutočná, čo sa týka všetkého – popôrodné vložky, nohavičky atď, strávili sme v obchodoch dosť hodín a to som myslela, že len kúpime pár vecí a šup domov. Asi polovička vecí, čo sme kúpili sme ani pôvodne nechceli kupovať, ale veď ženy na nákupe (smiech). Domov som prišla totálne zničená ale šťastná, že mám takmer všetko, môžem sa pobaliť, začať prať, žehliť a znova ukladať. Kúpila som si aj čajíky na podporu činnosti maternice, ktoré by mi mali ulahčiť pôrod – aspoň dúfam. Sú to konkrétne čaje – alchemilkový a ostružina malinová. Takže teším sa, že začnem čajíkovať, trošku sa možno aj moja psychika pripraví na pôrod, keď budem veriť, že vďaka čajom bude môj pôrod ľahší. Uvidíme potom, určite sa podelím o svoj názor a skúsenosť.

Takže som sa pustila nasledujúce dni do tých vecí, prala som – študovala som každý jeden štítok, či už na bavlnených plienkach alebo na dupačkách, na koľko stupňov ich môžem prať a či môžu ísť do sušičky. Tak to bola hotová katastrofa, nevedela som čo s čím, pripadala som si už ako Monk, ale chcem aby bolo všetko tip-top a keby náhodou niečo zničím, asi by som plakala a to veľmi. Takže pri každom pípnutí, že pračka alebo sušička dosušila, som sa prežehnala nech sú všetky veci v poriadku. Našťastie aj boli, nebudem zlá mama (smiech). Pri žehlení som si musela sadnúť, pretože keď som to skúšala po stojačky po piatich plienkach som bola na dne svojich síl hlavne s tou krývajúcou nohou.  A večer prišiel šok – opuchnuté nohy.

Neboli nejak moc opuchnuté, takže som to neriešila, čítala som na internete, že ak nie je pri opuchoch vysoký krvný tlak, opuchy sú v poriadku a v tomto štádiu tehotenstva normálne. Tak sa snažím vykladať nohy a trošku odpočívať. Na rukách som si tiež všimla mierne opuchy, tak som odložila aj prsteň, pretože ma už aj prst z neho bolel. Nohy budem vykladať, kontrolovať tlak a určite to budúci týždeň spomeniem svojej gynekologičke, aj tie bolesti aby sa niečo zbytočne nezanedbalo. Inak sa máme s bábom veľmi dobre, a tieto ťažkosti prekonáme ľavou zadnou, podstatné je, že všetko mám nachystané keby prišiel pôrod aj skôr a ja už budem len doľaďovať nejaké veci ako sa poznám a s touto energiou to musím využiť.

Sisa


Sisa je v 345 týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

22.3.2018 5:08 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: bolesťnohypôrodženy

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist