Martinko má 8 mesiacov

MIMI LIVE! MARTINKO Ahojte, tak náš Matík je zas o mesiac starší. Fotenie neprebehlo podľa mojich predstáv, ale aspoň jedna sa podarila.

Od chvíle kedy sa Martinko zrazu postavil, neúnavne trénoval. No a výsledkom bolo, že keď mal 8 mesiacov už dokázal popri obyvačkovej stene a držaním sa jednou rukou urobiť sám pár krokov. Sama netuším po kom je to dieťa také šikovné. Vždy si len pomyslím, že síce mu bolo odobraté inde ale zas inde pridané…

Absolvovali sme návštevu pediatra, ten samozrejme ostal v šoku keď videl čoho je Martinko už schopný. Nemohol teda skonštatovať nič iné, ako že je to krásne, živé a šikovné dieťa. Ja som si vydýchla. Najbližšie sa snáď uvidíme až keď pojdeme Martikovi robiť predoperačné vyšetrenia. Opäť prebehla tipovacia súťaž v našej rodine, a to koľko váži náš najmenší.

Všetci sme ostali v šoku, keď váha ukázala 9 kíl. Neuveriteľne rastie. Občas na neho pozerám uplne neveriacky a premýšľam ako to rýchlo ušlo. Niekedy ho len tak mlčky s úžasom sledujem ako niečo robí a urputne uvažuje ako a na čo daná vec funguje. Úplne vidím, ako sa mu rozvíja myslenie a na tú nepopísanú dosku pribúdajú nové a nové udaje..

Martinkova váha ma donútila zamyslieť sa nad autosedačkou. A opäť ako to býva zvykom nastala obrovská dilema. Aká je dobrá, aká za dobrú cenu, aka bude najpohodlnejšia a najbezpečnejšia? No poviem Vám, dumala som veľmi dlho. Nakoniec mi pomohli testy bezpečnosti a vybrala som. Uvidíme, ako a či vôbec sa zlepší kvalita nášho cestovania, keď mladý pán bude môcť pozerať pred seba.

Muselo prejsť až osem mesiacov, aby som si konečne dokázala užívať to, že som doma. Máme aké takté zvyky. Viem si veci zariadiť a zladiť svet kde som matkou a svet kde som aj niečo iné. Nevedela som si pradstaviť, ako budem doma, ale už si to predstaviť viem. Toho času nie je veľa, ale o to viac ho viem efektívnejšie využiť. Začala som sa konečne venovať veciam čo ma bavia a o ktorých som pred tým tvrdiala, že na ne nemám čas.

Keď mám chvíľku vyrábam šperky a dekorácie zo živice a cínu a dokonca sme s kamoškou založili firmu. A ja kdesi v kútiku duše dúfam, že vďaka tomu nebudem musieť ísť do práce už za pár mesiacov, ale budem môcť ostať čo najdlhšie pri mojom synovi a možno osud zariadi, aby som bola doma nielen kvôli Martinkovi, ale aj dákemu jeho súrodencovi. Samozrejme kvôli mojim aktivitám a túlavým topánkam trpí domácnosť. Ale ja stále tvrdím, že nie je nutné, aby sa to u nás lesklo a vyzeralo ako keby tam ani nikto nebýval.

Teším sa na Vás opäť nabudúce,

ahojte

Dana

28.2.2018 2:11 | autor: Dana Maková
Viac o téme: dieťa

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist