SISA v 38.tt – Nový rok a kontrola u pôrodníka

Na nový rok som mala dohodnutú kontrolu na pôrodnici..

KONTROLA

Ešte ten týžden som bola dosť v strese, z čoho ? Čítala som ako sa všade veľa rodí a hlavne v mojej pôrodnici kde sa chystám rodiť. Doktor mi povedal, že môžem prísť za ním rovno na Nový rok poobede kedy má službu alebo až piatok. Keďže som mala poslednú poradňu 18.12 mala som z toho strach aby som ho vôbec stihla, predsa len som sa s ním chcela dohodnúť na istých veciach, videli sme sa pred tým len na tej konzultácii čo som Vám spomínala v decembri.

A Tak som mu volala či má čas, vravel mi že má tam asi 3 cisárske rezy a nestíha to skôr ako až večer okolo 18.tej hodiny a to sa nám s priateľom už nechcelo a mali sme dohodnutú návštevu, tak sme sa dohodli že prídem v piatok a snáď sa dovtedy nerozpadnem, ale že keby sa hocičo dialo mám mu zavolať.

Piatok som teda išla na kontrolu za ním. Aspoň som videla, kde pôjdem rodiť pretože v tej nemocnici sa moc nevyznám, tak som si všetko omrkla a teraz keď tam idem už viem kde sa čo nachádza. Doktor ma skontroloval – otvorená na špičku prsta, krčok vysoko ale skráteny a na pôrod to nevyzerá. Pýtala som sa na váhu maličkej povedal, že si ju na poradni odváži, premerá, že podľa tej poslednej poradne vyzerá byť všetko ok len asi bude drobček. Aj tak som mala dovtedy strach či je naozaj všetko v poriadku, ale snažila som sa myslieť pozitívne.. Popriali sme si všetko dobré v novom roku a rozlúčili sem sa s tým, že keby niečo mu volám a keď nič, ďalší týžden poradňa u neho v ambulancii kde mi spravia aj ctg už..

FOTENIE

Sobotu sme mali naplávanové fotenie, ktoré sme prekladali z decembra, tiež som mala obavy či ho stihneme a veru ani by mi nenapadlo, že sa budem v takom pokročilom štádiu tehotenstva ešte fotit s bruškom. Veľmi som sa tešila, odfotili sme sa aj spolu s priateľom Leuškom a dokonca aj s našim psom 🙂 budeme mať krásnu spomienku pretože fotky vyšli skvele, raz darmo Paulína je super fotografka a vždy mi moji známi pochvália jej prácu a ja som spokojná nad mieru 🙂 Fotenie prebehlo u nás doma, v príjemnej atmosfére, znova nebolo nič silené, viac menej spontánne a ja som sa tešila že som sa mohla prezliekať aj doma a nie v kríkoch ako tie prvé fotenia haha..

Budúci týžden napíšem o kontrole, áno stihla som tú poradňu o ktorej som pochybovala, že ju stihnem hah..

Sisa..

18.1.2020 7:08 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: pôrodstrach

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist