SISA v 34.tt – Uteká to ako voda

S časom narastá aj moje bruško, prechodné bydlisko našej malej, cítim sa čoraz nekomfortnejšie, nie ako v 2Ott. keď som už nemala nevoľnosti a bruško bolo také akurát..

Do pôrodu mám ešte cca 6 týždnov a ja sa bojím ako budem ešte minimálne 4 z nich existovať. A keď si predstavím, že môžem prenášať ďalší týždeň možno dva, neviem ako to chodí u prenášajúcich ale mám pocit, že rodičku nechávajú týždeň prenášať a potom vyvolajú pôrod. No aj tak aj ten týždeň navyše by bol určite už neznesiteľný. Aj keď ten pocit, že nosíte v sebe nový život a to bábätko je vlastne už života schopné, má skoro všetko úplne vyvinuté tak je to neskutočne krásne.

Naša malá dáva o sebe riadne vedieť mám pocit, že celý celučičký deň. Spomenula som to aj doktorke a tá povedala, že je to v poriadku. Nie sú to žiadne prehnané pohyby len ich je viac, ale zvykla som si a doma sa na tom smejeme 🙂 A však keby boli tie pohyby inšie ako doteraz asi by som sa nechala skontrolovať, pretože aj veľmi prudké pohyby môžu znamenať, že sa niečo deje a netreba nič podceniť. Takže si vždy odsledujem ako sa asi hýbe aby som zhodnotila, či je to normálne, teda či sa zvykla hýbať tak aj pred týždnom dvoma. Asi tam má stále dostatok miesta preto sa tak rozťahuje, chobotnička malá haha..

Stále ma trápi ten môj nízky tlak. Nedokážem dlhšie stáť na jednom mieste, dlhšie u mňa znamená niekedy aj cca 10-20 sek. napríklad ked varím, potrebujem sa aj pri tom prechádzať sem tam. Rýchlo sa zadýcham čo i len po byte chodím a to nehovorím o schodoch, tým sa veľmi rada vyhýbam. Keď sa najem čo i len trošku viac, začne mi byť zle a do toho aj ten tlak, niekedy si pripadám ako kôpka nešťastia, keď to na mňa príde som z toho dosť smutná. Prečo? Myslela som si, že do konca tehotenstva budem kmitať všetko stíhať a nie nariekať, že každá činnosť mi robí problém. Obúvanie, obliekanie, to je čistá katastrofa haha..

Pribrala som zatiaľ len 6kg, od pôvodnej váhy len 2kg netuším akoby som existovala s ďalšími kilami navyše. Keďže malá je uložená veľmi vysoko, musím byť našponovaná ako taká strunka, pretože keď sa len trošičku zhrbím tak si na ňu tlačím a bruško hore ma začne bolieť. Niekedy ani nemusím nič také urobiť a ku koncu dňa ma tam začne ťahať, páliť, bolieť proste veľmi nepríjemné. Spomeniem to aj svojej doktorke na poslednej poradni, som zvedavá čo mi na to povie aj keď už teraz si myslím, že to čo vždy – je to okej…zaujímavé ale je, že keď je uložená tak vysoko, prečo ju cítim aj úplne nízko akoby išla zo mňa vypadnúť..

Tak nabudúce ma čaká konzultácia u toho spomínaného pôrodníka. Už sa neviem dočkať, mám zmiešané pocity teším sa aj mám strach. Potom ma čaká aj poradňa u mojej doktorky a tá bude s nou posledná, na tú sa teším, vždy si dobre pokecáme, verím, že ani teraz tomu nebude inak 🙂 a hlavne dúfam, že test na streptokoka bude negatívny ale keďže mi nevolali tak podľa mňa áno 🙂 držte palce !

Sisa..

18.12.2019 8:33 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: bábätkobruško

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist