Martinko a plávanie

MIMI LIVE! MARTINKO Martinko je veľmi energické dieťa. A ako unaviť také dieťa? No jednoducho. Nájsť mu koníčky v skorom veku. Ale buďme k sebe úprimní. Je potrebné aby dieťa v takomto veku malo koníčky? Samozrejme, že nie. Pravda je však taká, že jeho mama potrebuje, aby tie koníčky mal. Matík nemá rád, keď má sedieť doma. Je úplne jasné, že by prežil bez ujmy aj keby sme ostali v našej obývačke ale prečo by sme to robili….

15229613182018-04-05-22-47-25-1100x618.jpg

Matík miluje vodu. Už keď sa prvý krát tak skutočne zasmial nahlas a bolo to práve vo vani, mi bolo jasné kam to celé bude smerovať. Trvalo mi asi mesiac, kým som zistila, či bude Matík môcť vôbec plávať s jeho diagnózou. Každý akoby sa chcel vyhnúť zodpovednosti. Volala som dokonca do ráštepového centra do Bratislavy. Vždy som snívala, že budem chodiť so svojím dieťaťom plávať a tohto sna som sa nemienila vzdať. A dobre som urobila. Veľké ÁNO nám dal primár plastickej chirurgie čo operoval aj Matíka.

Už za ten mesiac sme ho pripravovali, že sa bude učiť potápať. Tu je návod pre vás. Ak chcete aby vaše dieťa zadržiavalo dych je potrebné robiť nasledovné. Dať si k vaničke pohárik, vymyslieť signál, (v našom prípade) Matík aaaaaaaaaaaaaaa ČLUP. (prípadne ŠUP, podľa toho čo vám ide lepšie do úst) a trpezlivosť. Keď hovoríte slovo ČLUP lejete dieťaťu na fontanelu smerom na tvár vodu z pohárika, najprv len na dne pohárika. Keď vidíte, že dieťa si na to zvyklo množstvo vody v poháriku zvyšujete. Časom uvidíte, že na slovo aaaaaaaaaaaaa už pekne zadržiava dych. Akonáhle vylejete celý pohár vody je dieťatko pripravené na ponorenie do vody. Samozrejme, že nie je potrebné to skúšať celé najprv doma. Oblievanie začína v bazéne, ale ak ste nedočkaví viete to takto urýchliť. My sme sa ponárali už na tretej hodine. Dlho som vyberala kam budeme chodiť. Naokolí je dvojo kúpelov s kurzom pre deti, plaváreň a miesto so slanou vodou.

Čo vám poviem, nie je to lacná záležitosť. Pol hodina v slanej vode stojí 14 eur a to mi príde naozaj veľa. Sto ľudí sto chutí. Mamičky si myslia, že slaná voda je najlepšia alebo čo je najdrahšie ja najlepšie. Ja som si však povedala, že nebudem svoje dieťa do konca života močiť len v slanej vode a tak som vybrala na začiatok plávanie v jedných kúpeľoch  za 8 eur v poobedných hodinách. Najviac sa mi páčilo, to že tam chodil plávať s Matíkom jeho otec. A keďže sa spolu aj večer kúpu išlo mu to s ním veľmi dobre a na moje prekvapenie tam oteckov vo vode bolo viac.

Poobedné hodiny sa časom, ale začali križovať s Matíkovým spánkovým režimom a tak som sa začala obzerať po niečom inom. Najideálnejšie je momentálne pre nás ranné kúpanie o pol deviatej. Keďže vstávame o pol siedmej je to super. Po kúpaní zaspí aj na dve hodiny a vtedy stihnem neskutočne veľa urobiť. Takže chodíme plávať na dve miesta. Keď sa dá ideme s priateľom do kúpelov a keď nie ja chodím na plaváreň.

Viem niekto by povedal, že je tam zlá voda, ale plávame tam minimálne 1x do týždňa už 3 mesiace a nič. Všetko je to o dieťati a názore rodičov. Matík sa vo vode stále smeje, posiluje svalsvtvo, ale práve pre MŇA je to najväčší RELAX. Takže som všekým povedala, že keď bude chodiť Matík kúpať a šibať nech mu dajú namiesto vajíčka, čokolády a podobne radšej peniaze a bude môcť chodiť na plávanie aj ďalej. Neviem na ako dlho nám toto naše spoločné hobby zakážu po operácii, ale dúfam, že sa do bazénov vrátime čo najskôr..

Krásne jarné dni.

D.

18.4.2018 3:41 | autor: Dana Maková
Viac o téme: dieťa

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist