SISA v 40. tt – Už sa to blíži a planý poplach

Leuško dostal na Vianoce kurz plávania, chodil tam aj pred letom minulého roku..

So svokrou sme sa dohodli, že ak dovtedy neporodím, pôjdem s nimi aspoň na prvú lekciu a ukážem jej ako to tam chodí. Lenže svokre došlo deň pred tým zle, buď nejaká viróza alebo jej nesadlo nejaké jedlo, tak že pôjde s nami priateľov brat, keďže ja som sa do bazéna s detmi už v 40 týždni neodvážila ísť. Lenže čo čert nechcel ako som sa išla ráno obliect, chytím pyžamo a mokré. Nie veľa ale vedela som, že to nebude výtok ktorý ma trápi už dlhšie, pretože to bolo jasne vodnaté. Dala som si vložku a čakala či potečie niečo, čo mi odporučil aj doktor, ak bude vložka mokrá mám prísť, že má službu a vložku mi skontrolujú. Nič netieklo, ale ked som si na chvíľku lahla a znova posadila cítila som, že niečo vytieklo. Tak som nás prichystala, Leuška k tete a seba do pôrodnice.

Svokor ma zaviezol ale po ceste žartoval, že určite sa vrátime domov a ja ešte nerodím. A tak aj bolo. Sestrička skontrolovala vložku a tá sa nezafarbila na modro takže to nebola plodová voda. Natočila monitor, ktorý ukazoval pár kontrakcií, ktoré som ja cítila len ako tvrdnutie bruška. Doktor mi urobil ultrazvuk a zhodnotil, že malá ma plný bazén – veľa plodovej vody a asi to čo vytieklo bol len vodnatý výtok, ktorý je normálny ku koncu.

V utorok ma čakala ďalšia poradňa, na tú už isiel so mnou svokor aby som náhodou po ceste neporodila. Prv ma doktor vyšetril, lebo monitor bol obsadený. Nález zo spodu bol taký istý ako týždeň pred tým, len hlavička je veľmi nízko, podľa doktora už pekne nachystaná. Tento krát mu ale ultrazvuk prerátal váhu malej o trošku nižšiu ako minulý týžden, vravel, že to je normálne vzhľadom na to, že mi ho robil po týždni.

Vravela som mu že už ledva chodím, ako mi často tvrdne bruško a v noci už ani nespím, čo ma všetko bolí. Dokonca ma jeden den chytila zápcha, síce som bola viac krát na wc ale veľmi ťažko a z toho ma veľmi bolelo brucho, do toho to tvrdnutie no super kombinácia.. Vravel, že to tvrdnutie je len dobrý znak,  že maternica nie je lenivá a každú chvíľku to môže prísť. Veď by aj mohlo keďže do termínu sú už len 2 dni. Ak do termínu neporodím, musím prísť každé dva dni na monitor aby sledovali bábätko, ako sa mu vodí v brušku. Takže na termín pôrodu idem na ďalší monitor a ak ani po termíne neporodím, o dalšie dva dni kontrolný monitor na pôrodnici. Pýtala som sa aj na prípadnu hospitalizáciu keby sa bábo nevypýta samé, tak mi vravel, že maximálne 7.-8. deň by nás nechal 2v1.

Držte palce nech sa maličkej chce von aj samej a nemusíme riešiť vyvolávanie atď.

Sisa..

18.1.2020 7:08 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist