Únava

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Už len desať týždňov a bábätko bude tu, ale to uteká, ako voda v potoku. Konečne po týždni Miškovej ďalšej nádchy je opäť v škôlke a ja si môžem konečne oddýchnuť. Je toho na mňa naozaj priveľa, celý posledný týždeň bol chaotický a plný stresu. Dala som do poriadku všetky tie úžasne maličké vecičky, čo znamená, že sú , vypraté, vyžehlené a uložené podľa veľkosti v skrinkách.

Celých dvanásť hodín žehlenia, ktoré ja z celej duše nenávidím, preto ma zvyčajne vidieť v niečom pokrčenom. 😀  Ešte aj bežné upratovanie je pre mňa akési namáhavé, ale namiesto oddychu, ktorý by som si chcela dopriať sa robilo všetko možné a navrh tomu všetkému prikladal Miško, moje hyperaktívne chlapča. A teraz keď je konečne v škôlke, ja si konečne môžem vyložiť nohy a preliečiť hroznú nádchu a len dúfať že sa čoskoro skončí a s ňou aj to občasné krvácanie z nosa. Vraj úplne bežné v tehotenstve. Samé kýchanie a soplenie a všade vreckovky a pritom už aj slniečko vonku vyšlo a ja nechem nič iné ako si ľahnúť a spať.

 Minulý týždeň pokračovali menštruačné bolesti v podbrušku ktoré som mala, ale to len môj drobček zmenil polohu hlavičkou nadol a posunul sa dole, číže tlačí priamo na panvu, čo spôsobuje bolesti  a zúžil sa mi čipok, ale zatiaľ to vyzerá dobre a nabudúce to lekár skontroluje zas. Len keby bruško nebolelo tak veľmi, pretože neraz sa v noci budím na kŕče a mám pocit, že mi začal menzes a potom kontrolujem pyžamo a či stále mám pred sebou bruško. Strašne mi to pripomína Miška, ktorý robil presne to isté a potom nevydržal a chcel ma vidieť o šesť týždňov skôr.  Ale mala som pravdu  s klesnutím bruška.

A keďže môj malý muzikant je teraz zadočkom hore, naťahuje sa a kopká, čo niekedy prinesie aj slzy do očí ale úprimne, nie z radosti. 

 Tento týždeň si naozaj chcem oddýchnuť a nabrať nové sily, pretože sa cítim vyčerpaná a veľmi unavená a pomaly by som aj chcela dokončiť háčkovanú dečku, ktorú vyrábam slimačím tempom už od decembra.

Pekný týždeň aj Vám mamičky a tehuľky 🙂


Adela je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30_tyzden_tehotenstva.jpg

19.3.2015 9:43 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist