Príprava

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Týždeň sa neuveriteľne vlečie, zajtra sa konečne chystám ku gynekológovi. Kiežby bolo možne vidieť pohlavie bábatka, chcela by som počut tlkot jej srdca, pamätám sa na to ako to bolo pri malom Miškovi. Nahrala som to na telefón a počúvala celú cestu domov. Prechádzala som medzi ľuďmi s priblbým úsmevom na tvári akoby som mala v slúchadlách najnovšie hity.

Snažím sa odpútať od dôležitejších vecí, ktoré ma teraz čakajú. Do dvoch týždňov sa musíme presťahovať, najlepšie na tom je, že tam kam ideme nebudú schody. Teším sa naozaj, ťahanie kočiara na tretie poschodie nie je zábavne. A to nehovorím o nákupoch a malom Miškovi, ktorého začnú bolieť nohy vždy keď treba ísť hore. Ale nový dom, je nádherný, pre našu malú čoskoro už trojčlennú rodinu tak akurát. Dokonca máme aj záhradu, už sa v nej viem živo predstaviť. Už v decembri si sadnem na lavičku s čajíkom v ruke a budem pozororovať svoju nezbednú ratolesť v záhrade.

Ale moje odpútavanie ma vezme späť do reality, keď pocítim ďalší kŕč v podbrušku, dúfam že je to iba naťahovanie maternice. Moje kríže začínajú pobolievať čoraz viac a viac a pálenie záhy je intenzívnejšie. Bruško sa začína ukazovať, väčšina si stále nič nevšimne, keďže kabáty a zimné bundy zväčšujú postavu dosť na to aby niečo ukázali.

Moje telo sa pripravuje na deň s veľkým P. Cítim sa čoraz unavenejšie a prespala by som celý deň ak by sa dalo. Jeden by povedal, že v noci budem spať ako batoľa, ale nie, aj napriek nenormálnej únave nedokážem spať pohodlne. A to mám dokonca ešte aj tehotenský vankúš.

Tehotenstvo je nádherný čas, užívam si každú chvíľku, meniace sa telo je len súčasťou. Viac mi prekáža nedostatok emocionálnej podpory. Už len prežiť to nekonečné sťahovanie a čoskoro budeme pohodlne sedieť v novom domčeku s vyloženými nohami a príjemne relaxovať.


Adela je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20.11.2014 6:08 | autor: Adela
Viac o téme: nohypohlavie

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist