Taký celkom obyčajný víkend

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Tento víkend sa niesol v znamení chaosu, ale takého pozitívneho. Konečne som vyzdvihla veci pre bábätko a pondelok sa začína praním a žehlením a koncom týždňa by som aj hádam mohla zbaliť tašku do nemocnice.

Ešte mám dvanásť týždňov, ale stále ma straší obava z predčasného pôrodu, možno aj preto lebo som už jeden zažila pri Miškovi a z časti aj preto, lebo už niekoľko dní mám divné bolesti v podbrušku a v krížoch. Ale moja tehotenská poradňa je o pár dní, tak ma to dúfam upokojí. Samozrejme vždy sledujem výtok a či som náhodou neprišla o zátku. Tajne dúfam, že moje dieťa počká až do konca, lebo už týždeň bez Miška v nemocnici sa mi zdá ako celá večnosť a byť tam o deň dlhšie by bola katastrofa.

Ale späť k tomu môjmu chaotickému víkendu.

Moja kamarátka Majka a jej priateľ odišli na víkend trošku sa zregenerovať, volala niekoľko týždňov dopredu či by som jej postrážila šteniatko. Samozrejme súhlasila som, psík bude pekné rozptýlenie. Zabudla som koľko strarostí pri takom trojmesačnom štenati môže byť. Kedysi som mala psa v Anglicku, ktorý musel ostať tam kvôli katastrofálnym cenám airoliniek na prepravu. Ale ostala v dobrých rukách u môjho suseda a doteraz je tam, to už má nejakých osem rokov.

Okrem toho som čakala aj pánov na renováciu vane, inak prácu spravili perfektne, ale trvalo to dlhšie, hlavne to vetranie kúpeľne. Celá ich robota bola rýchla, možno takú hodinku dve. Ale keď mi povedali že nesmiem prvý deň vstupiť do kúpeľne najmenej tri hodiny, kvôli kyseline, ktorú použili a druhý deň som musela takisto čakať tri hodiny kým použijem záchod. Tak sa chodilo do vedra, ja viem, fuj, ale tehotná žena musí niekde ísť a na Miškov nočník sa nezmestím.

A potom šteňa, ktoré odmietlo spraviť svoju potrebu vonku, aj keď som sa s ním prechádzala hodinu a pol po dvore, len aby ju potom spravilo na mojom novom koberci. Tak tieto nepatrné veci ma totálne vytočili a z relaxovanej tehuľky sa stala sipiaca harpia.

Už viem prečo som sa rozhodla pre mačku namiesto psa, a vôbec neľutujem, že máme nezbedného kocúrika, pretože ten za celý ten rok a pol čo ho máme, ani raz nezašpinil koberec. A tiež viem, že ak Miško ešte raz zatanči, že chce psíka, moje NIE bude ráznejšie ako kedykoľvek predtým.


Adela je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30_tyzden_tehotenstva.jpg

12.3.2015 12:11 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist