Hniezdenie

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Ďalších sedem dní za mnou, začala sa fáza hniezdenia, čo nasvedčuje, že čas sa blíži. Pamätám si to ešte pri Miškovi, tiež to trvalo nejaký týždeň dva. Ale tento týždeň som trochu neposlúchala a dala som sa do práce.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Moja kamarátka Janka, ktorá sa zastaví skoro každý deň a pomáha s čím sa dá, by mi asi dala po rukách, tento týždeň som totiž umývala okná. Nie, nie sú vysoko, dočiahnem aj bez rebríka alebo stoličky a mám ich len tri, tak som sa dala do práce a bolo to raz dva. Sem tam síce vidím nejakú tú čmuhu, ale potom sa začnem tváriť akoby tam nebola. Preorganizovala som skrine, upratala čo sa dalo. Tiež som dala do poriadku postieľku pre bábätko. Zabalila tašku do pôrodnice – možem s hrdosťou oznámiť, že je už kompletná, dokonca sú zbalené aj plienky a veci pre malého. Jedným slovom, dokončila som to čo trebalo. Napadlo ma síce ďalších desať vecí, ktoré by som chcela stihnúť pred narodením drobčeka, ale všetko postupne.

A ako je to so mnou tento týždeň, rovnako. Bolesti mám stále aj napriek liekom. Robím všetko čo lekár povedal a čo sa dalo nájsť na užitočnom internete. Ale bolí ma panva a menštruálne bolesti v podbrušku pokračujú tiež. Je jedno či ležím, sedím alebo stojím – bolesť je rovnaká. Niekoľko nocí po sebe som dostala tie falošné kontrakcie, ktoré ma doslova vyhnali z postele a musela som sa prejsť niekoľkokrát do kuchyne a späť aby prestali. Bolesti pokračujú ešte aj na toalete, malej či veľkej, mám pocit že sa jednoducho otvorím a dieťa vypadne von. A tak sa motkám po dome, sem tam niečo urobím, len aby som zmenila polohu.

Najradšej by som to všetko mala za sebou, aj keď viem, že mi to potom bude všetko chýbať, hlavne to bruško, na ktoré som si už zvykla. A potom rozmýšľam nad tým všetkým, aké náročné je byť tehotnou. Všetky tie trimestre prinášajú iné riziká a iné starosti a obavy a koľko žien nedokáže prejsť ani len tým prvým. Myslím, že pohľad na to malé stvorenie na konci stojí za tú ťažkú prácu. 🙂


 Adela je v 34. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30_tyzden_tehotenstva.jpg

16.4.2015 12:52 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist