Päť prštekov na rúčke :)

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Mám za sebou ďalšie vyšetrenie a ultrazvuk, moje malé striebro vyrástl.o 🙂 Už nevyzerá ako malá fazuľka. Dokonalé malé stvorenie. Celý chrbátik sa dal spočítat po kostičkách. A na rúčke máme päť prštekov. Srdiečko v poriadku, silne sa chvejúce na obrazovke čiernobieleho monitoru.

Doktor mi povedal o vyšetreniach, ktoré môžem absolvovať na zistenie vývojových porúch. Odmietla som, moje bábätko bude perfektné. Materstvo je vzácna vec, ktorá nie je dopriata všetkým. A ja by som nikdy nedokázala ublížiť dieťaťku, ktoré nosím pod srdcom. Aj keby som musela obetovať každý deň môjho života starostlivosti oň.

Spomeniem si na svoje prvé tehotenstvo, keď mi v dvadsiatom druhom týždni oznámili, že môj malý chlapček trpel konskou nohou a ráštepom pery, že sa pravdepodobne narodí hluchý a slepý a že najlepším riešením pre mňa bude interupcia. Pozrela som sa na doktora so slzami v očiach a povedala, že aj keby moje dieťa malo mať dve hlavy stále ho ľúbim a bude pre mňa perfektný akýkoľvek. Po tomto nasledovali neskutočné stretnutia so špecialistami, ktorí ma psychicky pripravovali na to čo sa bude diať po pôrode, koľko operácii bude musieť môj malý poklad absolvovať. A potom keď sa narodil a mne dali do náručia úplne dokonalé bábatko, všetci okolo sa zhŕkli pozrieť na ten zázrak. Môj syn bol perfektný. Zázrak alebo chyba utlrazvuku? Neviem, ale dodnes ďakujem vesmíru za svoj materinský cit.

Viem že ma to čaká zas, ale nech bude ultrazvuk akýkoľvek, moje dieťa bude dokonalé. V decembri ma čakajú krvné výšetrenia. Trápi ma mikóza a doktor vyslovil svoje obavy z predčasného pôrodu, ktorý môže baktéria spôsobiť. 😀 nič nové musím sa zasmiať, môj synček prišiel na svet o šesť týždňov skôr. Popravde čakám to isté.

Naozaj zatiaľ je toto celkom perfektné tehotenstvo, až na tie hrozné nevoľnosti a pocity mdloby a fakt, že svoje dve deťúrence budem úplne sama. Ale neskutočná radosť v srdci, ktorú naozaj ale naozaj pochopí len milujúca matka sama.


Adela je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

27.11.2014 9:52 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist