Materstvo

MAMIČKA ADELA Ďalší týždeň doma a v starostlivosti o malého Alexa sa nič nezmenilo, papá sa, kaká sa, spí sa a tento týždeň sme oveľa čulejší.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Alexík teraz väčšinu dňa strávi pozeraním na mňa alebo Miška a hlboko vpíja do seba všetky zvuky a obrazy. A vďaka horúcej horúčavosti aj papá alebo skôr pije každú hodinku. Som naozaj vďačná za dojčenie, stále po ruke a pripravené. Pomaly si zvykám na dojčenie na verejnosti. Keď je dieťa hladné, musí papať a názory okolia ma nezaujímajú. Niektorí sa pousmievkajú, iní pohoršia, poniektorí zdvorilo otočia hlavu. A ja si s láskou hľadím na svoje dieťa.

Miško sa dokonale vzchopil úlohy veľkého brata, prináša a odnáša plienočky, dohliada na bračeka, kočíkuje. Pomáha aj s kúpaním drobčeka, ktorý sa už prestal vodičky báť, teraz veselo kopká nožičkami a kýve ručičkami v teplúčkej vodičke vo svojej fialovej vaničke.

Škôlka nám ešte trvá dva a pol týždňa a potom budem musieť vymyslieť program aby sa môj starší poklad necítil odstrčený mojou pozornosťou pre bábätko. Dúfam, že detský bazén, pieskovisko, domček a šmýkalka spravia aký ten zázrak, len to všetko doniesť od babky z dediny. Potom sa leto môže naozaj začať, veď na dvore už budú zbojníci traja. Aj susedov Leuško sa pridá s mamičkou na letné radovánky.

Ja ako staronová čerstvá mamička sa okrem únavy cítim úplne šťastne a konečne si pripadám na sladkých šestnásť. Sú dni, keď by som si najradšej pospala a Alexík nedovolí, pretože sa rozhodne byť hore a domáhať sa pozornosti. Alebo práve naopak, keď ja trpezlivo čakám, kým sa zobudí. Po pôrode už prešli tri týždne, nekrvácam a ani hrádza viac nebolí. Aj prsia si začali regulovať tvorbu mlieka, a robia len toľko koľko droček potrebuje. Moja pleť aj vlasy sú hebkejšie a naozaj celkovo mám pocit, že žiarim. Materstvo robí divi. ; -)

12.6.2015 2:31 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist