Chvíľka pre mňa

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Drobček vo mne rastie stále viac a viac. Bruško krásne narástlo a pohyby, aj keď poďľa mňa ešte lenivé sa dajú nádherne rozoznať. Hlavne večer je viac aktívnejší. Keď si ľahnem na posteľ a prihováram sa “kopčeku” a potom sa usmievam nad pohybmi, ktoré je už aj vidieť, nie len cítiť.

A potom sú dni, keď drobčeka vôbec necítiť, to už samozrejme panikárim a čakám na každý najmenší pohyb. Prihováram sa mu, jemne ho šťuchám, kým sa nepohne aspoň trošičku. Ma také svoje lenivé dni.

Ja sa začínam cítiť psychicky dobre, konečne, vydýchnem si. Po tých uplakaných dňoch muselo predsa výjsť slnko. Chytám novú energiu. Musím predsa pootvárať svoje čakry a vrátiť sa k tej bezstarostnej šťastnej mamičke, ktorou som bola ešte v lete. Len čo pôjde Miško v pondelok do škôlky spravím si čas na meditáciu. Konečne chvíľka aj pre mňa.

Fyzicky to nie je o inom, aj keď bolesti v panve sú oveľa silnejšie. Vtedy keď sa obliekam alebo vchádzam do vane, pri chôdzi je bolesť najintenzívnejšia. S Miškom som počas tehotenstva chodila na fyzioterapiu pre kondíciu zvanú SPD (Symphysis Pubis Dysfunction). Čo sa mi konečne podarilo nájsť aj v slovenskom preklade ako Dysfunkciu lonovej spony. Musím sa opýtať lekára na vhodného fyzioterapeuta, objednaná som teraz v utorok. Malé rendezvous s mojím budúcim synom. 🙂


Adela je v 22. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

22.1.2015 12:19 | autor: Adela
Viac o téme: bolesť

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist