Ako slon

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Další týždeň za mnou, moja lekárska prehliadka bola preložená až na tento týždeň, doktor bol na lyžiarskom výcviku. Takže rande s mojim nenarodeným chlapčekom si dám až poobede.

Vonku zasa mrzne, už som sa aj začala tešiť, že príde jar, keď bolo cez víkend tak pekne tepľúčko, ale dnes mrzlo. Totálne! Do obedu mám ešte plno času a tak si najprv vybavím v meste to čo treba, len keby nebolo toho strašného vetra. Premrznutá som až do kosti a tak sa predsa len vrátim domov a spríjemním si čakanie čítaním. Vlastne čítam veľa, veľmi veľa, knihu mám tak na deň a pol. Aspoň to vezme človeka do iného sveta, a žánre sa dajú meniť. Môžem byť vo vesmíre jeden deň a ten druhý sa môžem presunúť do Anglicka osemnásteho storočia. Úžasné.

Konečne sa mi podarilo pribrať, viem že sestrička sa ma bude pýtať na váhu a zmeria tlak, ako vždy bude ukážkový, aspoň počas tehotenstva. A na váhe pribudli dve kilá, ale mám pocit, že len moje dieťa je väčšie. Bruško mi totiž akosi za posledný týždeň narástlo do obrovských rozmerov. A ja sa začínam cítiť ako slon. Ešte aj Miško mi povedal: „Mama už si ako slon, vieš.“ A to budem ešte väščia, pretože do dňa D ostáva ešte tri a pol mesiaca.

V čakárni je ešte jedna tehotná mamička, a celkom príjemne sa s ňou rozpráva, nemám rada ľudí ktorí sa tvária, že neexistujete. Dokonca máme približne rovnaký termín pôrodu, ibaže jej bruško je oveľa menšie ako to moje. Hmmm, opäť sa ma zmocnia obavy z pôrodu.

U doktora je všetko v poriadku, bolesť panvy musím zniesť, zase len hormóny. A mám sa ísť objednať na glukózový test, bleh! Okrem mykózy, ktorá je zase späť som v poriadku. Na tú si musím dávať pozor, a tak doktor zase predpíše tabletky.

Ďalšie rande s mojím malým drobčekom mám další mesiac. Naozaj už len chvíľu. A potom už nebudem slon. 😉


Adela je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

19.2.2015 9:53 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist