Sama Mama

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Prehliadka u lekára dopadla dobre, bábätko je v poriadku a ja si na bolesti musim iba zvyknúť, moje telo sa predsa mení. Svaly sa naťahujú, kosti prispôsobujú, samozrejme gynekológ by aj predpísal niečo na bolesť, ale odmietla som. Nechcem hltať lieky, to radšej vydržím. Robím pravidelné prestávky v chôdzi a oddychujem viac ako inokedy. Sem tam sa stane, že si aj zdriemnem počas dňa.

A potom sa ma pýtal, ako sa mám inak, okrem toho, že niekedy úplne emocionálne na dne, je všetko OK. Že či to je strach z pôrodu, možno áno, hlavne že sa bude rodiť na Slovensku, a v Michalovskej nemocnici. Ale keďže do tej nemocnice pravdepodobne budem musieť dôjsť sama na výber nemám. To mám tak no, slobodná tehotná mamička.

Nie, nestala som sa slobodnou maminou, lebo to bol môj veľký sen. Bolo to neplánované, nechcené. Materinský pud mi nedovolil nechať si ďalej ubližovať a už vôbec nie môjmu malému bábatku. Miško mal iba pol roka, keď sme odišli od jeho otca. Od tyrana, vďaka ktorému som bola modrá a čierna, a nedovolila som, aby dvihol ruku na bezbranné dieťa. Tak sa odišlo a už nikdy sme sa nevrátili späť.

A potom všetky tie súdy a naťahovačky a moje návštevy u psychológa, aby som sa vzchopila a dokázala fungovať. Samozrejme, dá sa, žena má v sebe neuveriteľnú silu, keď ide o dieťa, ako levica, ktorá obraňuje mláďatá. Len to treba v sebe nájsť.

A keď som sa po troch rokoch rozhodla niekomu veriť a myslela si, že muž, ktorý s nami strávil niekoľko mesiacov, a ktorý prisahal, že si život bezo mňa a Miška už ani nevie predstaviť a poznáme to samé blá blá blá…. Tak presne ten istý muž, s ktorým sme spolu hovorili o našich deťoch, o tom, či budú mať moje modré oči alebo jeho hnedé a po kom zdedia nos. Tak tento muž ma nechal len čo som mu povedala, že čakám dieťa. Láska akosi vyprchala.

Myslím, že mi to ide celkom dobre. Cítim sa pozitívne a musím pochváliť samú seba a zároveň dodať odvahu iným mamičkám a tehuľkám v podobných situáciach. Byť samou mamou, a starať sa úplne sama o seba a svoje dieťa nie je jednoduché a potom byť samou ešte aj v tehotenstve si vyžaduje veľa vnútornej sily.
Ale ako ja hovorím, žena dokáže všetko ak naozaj chce 🙂


Adela je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

29.1.2015 12:40 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist