Byť mamou

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Konečne naspäť v škôlke! Teda nie ja , ale Miško je. A akosi zázrakom po prázdninách nemáme problém vstávať o siedmej ráno a o pol ôsmej byť už na ceste do skôlky. Rozhodla som sa, že svoje hyperaktívne dieťa zapíšem na judo, uvidím či sa mu bude páčiť a možno to nejako pomôže s jeho sústredením a disciplínou.

Ale na druhej strane je môj malý chlapček tým najúžasnejším synom na svete. V sobotu keď som preplakala skoro celý deň, prišiel ku mne a povedal: „Mama, keď vyrastiem, kúpim ti veľkú kyticu pretože ťa veľmi ľúbim.“ Pri takejto vete všetko prebolí a už ani život slobodnej tehotnej mamičky nie je taký pochmúrny. Myslím, že som predsa len spravila niečo dobré a aj keď hľadanie otecka nedopadlo dobre, pretože aj ten potencionálny odišiel po mesiacoch a nechal po sebe „darček“.

Minulý týždeň sa niesol v znamení obrovského stresu, čo malo na príčine moje časté návstevy u lekára. Schudla som tri kilá a bolesti sa vystupňovali na bolestivé kŕče, ktoré som len so slzami v očiach premáhala. A na mojom jedálničku pribudlo Magne B6, na upokojenie mojej tvrdnúcej maternice, ktorá síce tvrdne už počas skorších mesiacov, ale to moje bolo sprevádzané bolesťami a kŕčami.

Bábätko vyzerá byť v poriadku, len ja sa musím viac šetriť a oddychovať. Sem tam si dám malú prechádzku, najnovšie k nášmu domu, kde si sem tam umyjem okno alebo podlahu a upracem to aj to. Zdravie môjho budúceho syna je predsa prednejšie ako stres.


Adela je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

15.1.2015 12:14 | autor: Adela
Viac o téme: dieťa

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist