Predlžený pobyt

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Týždeň číslo dva v nemocnici sa začal, viac vyšetrení, viac odberov, viac infúzií a injekcií. A konečne som sa dočkala sľúbeného slova, že ma pustia domov už tento týždeň.

Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


 Dievčatá na izbe spríjemňujú čas, keby som ich nemala, tak by sa určite tento pobyt zmenil na nočnú moru. Čas strávený zábavnými historkami a príbehmi, sem tam vtipné poznámky na účeť niekoho iného. Ale moje dievčatá, ako ich ja volám sú naozajstné poklady. Tichá Lucka, ktorá odchádzala v nedeľu so svojim nádherným synčekom, Katka so svojim rýchlym a pohotovým humorom, Ivka, ktorej nikdy nič neušlo a zodpovedná Danielka, s ktorou som na izbe už od začiatku. A potom všetké ostatné dievčatá, ktoré sa na izbe vystriedali. Vďaka nim sa moje dva týždne stali zábavnými a pestrofarebnými.

Ale naozaj to nie je také strašné, aj keď mi chýba moja kuchyňa a moja domácnosť, ale konečne vystískam a vybozkávam svojho malého Miška. Ktorému veľmi chýbam, pretože už v nedeľu na návšteve mi povedal, že už nemám byť chorá a chce ma domov. Zatiaľ trávi čas s mojou sestrou a užíva si voľno bez škôlky.

A diagnóza? Krčok maternice je slabý a pravdepodobne sa bude opakovať to čo s Miškom. Zatiaľ otvorená na jeden prst, krčok skrátený na dvanásť milimetrov a mäkký. Čo je na tridsiaty druhý týždeň dosť priskoro. Dostala som kortikoidné injekcie, aby bábätku dozreli pľúcka a ja postupne dostávam antibitotiká.

Doteraz som dostávala aj magnézium, a to v infúzií a v injekciách, ale po víkendovom záchvate nesmiem ani to. V sobotu som dostala dávku magnézia aj cez deň, pretože som zas začala cítiť silné menštruačné bolesti. Večer po štvrtej dávke sa však začala triaška a nemohla som dýchať, a pomohla až didthianová injekcia. Na další deň, mi napojili infúziu ale po chvíľke som začala mať ťažkosti s dýchaním a potom som sa začala triasť od zimy, tento záchvat trval dlhšie a bol oveľa horší, pomohla až didthianová injekcia, ale dovtedy si pamätám len pocit, ktorý už nikdy v živote nechcem zažiť odznova. Naozaj predávkovanie magnéziom existuje. Dnes som namiesto toho dostala guajacuran.

Len nech je maličký v poriadku a nech vzdrží vo vnútri ešte chvíločku.


 Adela je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30_tyzden_tehotenstva.jpg

2.4.2015 12:12 | autor: Adela
Viac o téme: maternice

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist