Kedy to príde?

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Tento týždeň konečne opäť zasvietilo slniečko. Ja som nervóznejšia a nervóznejšia každým dňom viac. Počas dňa ma rozčuľuje ešte aj to domasedenie. Ale začala som háčkovať ponožky a teším sa na výsledok. A potom keď už mám toho dosť pôjdem na prechádzku so susedou Leou a jej roztomilým Leuškom. Naozaj nádherné usmievavé ročné bábätko. Jej polovička opravila Miškovi bicykel. Taktiež sa konali preteky moja motorka versus tvoje nákladné auto. Ešte nám na dvore chýba pieskovisko a domček a potom sa môže leto začať.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Dni v kalendári sa škrtajú jedna radosť, aj keď teraz sama neviem, či chcem bábätko von alebo dnu. Bolesti sa stupňujú, ale ako na každej správnej tehotenskej internetovej stránke píšu, tak sa stratia pri zmene polohy, pohybe či v kúpeli. Dostala som od lekára ďaľšie balenie Duphastonu, ale keďže ja beriem lieky len keď musím, čo je málokedy, tieto prídu môjmu žalúdku strašne ťažké. Gynekológ ma vyšetril iba vaginálnym ultrazvukom a ukázal rozdiel na mojom krčku, ako krásne vidno že je pootvorený a skrátený. Pred mesiacmi bol tuhý a pevný. Na moju otázku či sa dá povedať koľko centrimetrov som otvorená, povedal, že nevie, keďže ma nebude inak vyšetrovať, aby to zbytočne nepodráždil. Samozrejme.

Ale už niekoľko dní mám pocit, že to príde. Už aj moje sestra volala niekoľkokrát, či náhodou nie som v pôrodnici. Stále čakám na tie pravé kontrakcie. Aj keď nazývať tie falošné falošnými asi nemá veľký zmysel, pretože ťiež plnia istú funkciu. A dnes ráno telefonovala aj moja mama, že sa rozprávali so sestrou či porodím už tento víkend. Skoro, ja viem, ešte by mohol vzdržať dnu aspoň týždeň dva ako povedal lekár.

Neviem ja sama mám pocit, že je to už sa dverami. V hlave si premietam scénar ako to všetko dopadne. Na sto percent viem, že chcem aby sa narodil spontánne, pretože mňa nikto rezať nebude!


 Adela je v 36. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

30_tyzden_tehotenstva.jpg

24.4.2015 7:25 | autor: Adela
Viac o téme: bábätko

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist