Prvé dni

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Iba jedenásť týždňov, teda už jedenásť týždňov v sebe nosím nový život. Musím sa pousmiať nad predstavou, ešte mi behá hlavou moje prvé tehotenstvo, snažím sa porovnávať a ako veľmi by som chcela, nedá sa. Môj syn Miško ma už štyri roky, čas letí a teraz je to tu zas.

Pred piatimi týždňami som prišla na to, že budem zas mamou. Tak nenápadne, do čela mi udrel tehotenský test, spadol na mna z kredenca. Veľa vecí, všade bordel a zrazu bum. Čírou náhodou bežím na toaletu a stále presviedčam samu seba, že to určite nebude možné a možné to bolo.

Prvé čo mi zišlo na um, bolo mimomaternicové tehotenstvo, v tom čase som totiž brala lieky na adenomyózu, ktoré by to mohli spôsobiť. Hneď ako som odviezla drobca do škôlky, objednávala som sa u svojho doktora. A potom už len to čakanie .

Všetko bolo v poriadku, uprostred mojej maternice hniezdilo malé vajíčko, naozaj vyzeralo ako vajíčko, vôbec sa to nepodobalo na babätko. Doktor ma preobjednal o mesiac. Zmenila by som to na ovela častejšie návštevy. Dokonca som už rozmýšľala nad kúpou vlastného ultrazvuku, len aby som svoje dieťatko mohla vidieť každý deň.

Doktor ma vyprevadil so slovami ak niečo bude ihned príďte. Jasné, zamyslela som sa, keby sa dalo zložím si stan v čakárni.

Celý mesiac som čakala na ďalšie vyšetrenie. Naozaj, ak sa pozerá na kanvicu tak voda nikdy neprevrie, tak nejako sa to vraví. Toto bol najdlhší mesiac môjho života. Dni sa škrtali v kalendári, počítali sa hodiny. Neskutočné čakanie. A potom to prišlo. Deň, keď uvidím svoje malé vajíčko.

A vajíčko už nebolo vajíčkom, za celý mesiac, celý druhý mesiac tehotenstva sa moje malé vajíčko zmenilo na dokonalú bytosť. Rúčky, nôžky, hlavička, všetko to bolo jasne viditeľné na čiernobielej obrazovke. Malé sa mrvilo, hýbalo ručičkami a nožičkami. Štastnejšia ako v tejto chvíli som bola iba pred štyrmi rokmi, keď som sa pozerala na ultrazvuk môjho syna.

Prvý trimester stále trvá, nemala som to štastie pociťovať ranné nevoľnosti, vraj som patrila k šťastnej skupine žien. Mna však sprevádzajú závraty a pocity mdloby. Netrpezlivo čakám na týždne keď budem cítiť prvé pohyby bábätka.

Onedlho začnem dvanásty týždeň, čoskoro bude aj prvý trimester minulosťou a ja budem rada že som to v bezpečí prekonala. Musím si vydýchnuť, nesmierne sa teším, ostáva už len šesť a pol mesiaca aby som svoje nádherné dieťa držala v náručí.

Adela


Aedela je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

6.11.2014 12:02 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist