Prvé povolania

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Dva týždne prázdnin, alebo dva týždne dovolenky pre moju ratolesť sa skončili. Malý bol doma zo zápalom priedušiek. Vysoké teploty, obklady, prebdené noci a hrozný kašeľ. A potom týždeň, keď sa len doberali antibiotiká a moje čulé veselé a štebotajúce dieťa bolo naspäť vo svojej koži.

Chúďa, musel si pretrpieť celé to sťahovanie, moje vybaľovanie, posúvanie nábytku, skladanie nábytku a pri tom všetkom sem tam nejaké to škaredé slovo, ktoré mi sem tam vykĺzlo. Potom sa samozrejme vysvetľovalo, že takéto slová sa hovoriť nesmú a že mamka sa pôjde za škaredé slovo postaviť do kúta. Len dúfam, že sa mu ich nepodarí zopakovať v škôlke, to by sa teda vysvetľovalo.

V novom dome sa nám býva celkom dobre, aj postieľka je postavená vedľa postele. Nad ňou máme zavesený modrý baldachýn, ktorý keď Miško videl, tak sa ho zmocnila malá žiarlivosť, že aj on chce byť malým princom. Snažila som sa mu vysvetliť, že on malým princom bol a vždy bude a všetko to čo bábätko bude mať teraz bolo raz jeho, len si to nepamätá.

Stále čakáme kým nám zapoja vlastný kotol, a už som unavená z ohrievania vody v kanvici na „sprchovanie“ a umývanie riadu. Varíme na jednoplatničke a obliekame sa teplote ktorú máme ešte od susedových radiátorov. Neviem sa dočkať keď to už bude kompletné, aby som aj špajzu mohla upratať a schovať tam svoje krabice plné nepotrebných, ale tých „veď-raz-sa-predsa-zídu-vecí“.

Bez internetu a bez normálnej telky, ktorá sa aj tak nikdy nepozerala, ale teraz, keď už týždeň v kuse pozeráme Supermana, Spidermana a Číslo Päť žije a to celé série filmov jeden po druhom, pretože môj syn túži byť superhrdinom, ktorý vymyslí vlastného robota, mi tá telka aj chýba. Uvidíme koľko povolaní ešte zmeníme, kým sa dostaneme do toho veku, naposledy chcel byť malý pirátom a kapitánom lode a splnilo sa mu to aspoň na chvíľku karnevalom.


Adela je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

12.2.2015 11:20 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist