V pohode

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Posledný týždeň bol pre mňa akýmsi stresujúcim, problémy s príbuznými sa vystupňovali a ja som sa opäť zamyslela, prečo ja nemôžem mať normálnu rodinu s rodičmi, s babičkami a deduškami, strýkami a tetami a mať milujúceho manžela. Čo by sa pokazilo, keby som to mala? Určite by sa niečo našlo.

A tak sa pomocou mojej drahej londýnskej kamarátky Mary meditovalo s kryštálmi a sviečkami, aby som sa aspoň trocha upokojila a tiež sa vyrozprávali hodiny cez telefón s mojimi dvoma slovenskými kamoškami. A všetci ostatní, hlavne tí plní negatívnej energie sú mi ukradnutí a v najbližšej dobe, možno veľmi dlhej dobe sa nemienim s nimi kontaktovať vôbec. To je taká moja vec, ktorá sa veľmi osvedčila v minulosti.

Posledné tri mesiace do pôrodu sa musím snažiť ostať a myslieť pozitívne, stres vplýva zle na bábätko a posledné čo potrebujem je ďalší predčasný pôrod. Aj keď mám pocit, že predsa len bude. Dnes ráno sa mi dokonca zdalo, že aj bruško je nižšie ako bolo včera, ak keď to je naozaj ťažko povedať. Snažila som sa to sama sebe vyhovoriť. Už si nepamätám ako to bolo s Miškom, viem že bruško tiež kleslo, ale kedy to netuším.

Najdôležitejšie je teraz aby bábätko ostalo vo vnútri pekne v teplúčku a v bezpečí ešte celé tri mesiace, pretože tých päť dní ktoré budem musieť stráviť v pôrodnici sa mi bez Miška bude zdať strááášne dlho.

A z toho vyplýva, že to nemôže byť ani o deň dlhšie.

Maličký stále pekne kopká, keďže rastie aj pohyby sú silnejšie, čomu sa teším a aspoň viem, že je v poriadku. Najbližšie týždne si plánujem zbaliť tašku do pôrodnice len tak pre istotu a zároveň dať do poriadku veci pre drobčeka. Kočiarik je už postavený v kúte, nedala som na babské povery o skorej kúpe a o smole, ktorú s tým prinesie.

Posledných dvanásť týždňov naozaj túžim prežiť čo najpohodlnejšie a dúfam, že to bude brať do úvahy aj moje okolie, aj keď už na tehotné mamičky sa ohľad v dnešnom svete akosi neberie.


Adela je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

5.3.2015 9:33 | autor: Adela

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist