Sťahovanie

BUDÚCA MAMIČKA ADELA Konečne sme sa dočkali sťahovania. Jednu sobotu odišiel nábytok a zabalené krabice a tú druhú daľšie krabice, skôr rozbalené a zasa zbalené. Toľko vecí koľko mám ja nemá asi nikto.

Balenie bolo jednoduchšie ako vybaľovanie, ale aspoň mám vo veciach poriadok a viem, čo kde máme a to čo sa nepotrebovalo sa vyhodilo preč.

Dúfam, že v najbližších rokoch sa už sťahovať nebudem. Ale byt vymenený za rodinný dom stojí za to. Namiesto dvoch malých bytových izbičiek, máme krásne veľké priestranné izby a dvor. Áno, dvor je to najlepšie, pretože až sa malý drobček narodí, tak si sadnem s kočiarikom pod „gánok“ a vychutnáme si letné dni ako prídu. Miško už objavil radosť z pobehovania po dvore na trojkolke, pod panelákom sa to naozaj nedalo.

Február je mojim šiestym mesiacom tehotenstva, a som rada, že toto mám za sebou. Vláčenie tažkých krabíc a montovanie nábytku si neviem predstaviť s väčším bruchom. Teraz to dalo zabrať. Moja panvová kosť sa búrila všelijako, boli dni, keď som pre bolesť nedokázala dôjsť ani do kúpeľne. Dokonca som od mami požičala aj jej palicu, aby som sa podoprela, ak by to bolo treba. Daľšiu poradňu mám až ďalší týždeň a doktor pravdepodobne zasa povie, že sú to len hormóny a panvová kosť potrebuje zmäknúť.

Bábätko kope čoraz viac, hlavne keď sa nehýbem ja. Pri tom chaose, ktoré nastalo pri sťahovaní mi dokonca jeho malé nežné pohyby chýbali. Kdesi na internete som čítala, že drobček prespí aj dvadsať hodín denne, ten môj musí byť poriadny spachtoš. 😀

Okrem bolesti v panvovej oblasti je všetko ostatné v poriadku, akurát, že už druhý mesiac som nepribrala ani kilo, ale na druhej strane som kilo stratila. No, papať mi nechutí. Či je to normálne neviem, pretože kilá navyše som pred tehotenstvom veľmi nemala. Bruško ma takú ideálnu veľkosť, myslím. Hm, toto bude tiež na diskusiu s gynekológom.


Adela je v 24. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20_tyzden_tehotenstva.jpg

5.2.2015 12:14 | autor: Adela
Viac o téme: bolesťhormóny

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist