24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

38. týždeň tehotenstva - ideme do cieľa

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Žeby koniec? Alebo ešte nie? Bola som dnes na viacerých vyšetreniach a strávila som v nemocnici asi pol dňa, ale prežila som to. :-)

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Prvá cesta smerovala do pokladne zaplatiť zazmluvnenie, ktoré sme na poslednej poradni s doktorom dohodli. Následne na to som absolvovala pásy, ktorými sledujú akciu bábätka a kontrakcie. Niečo sa im však na tom nezdalo, tak mi to vyšetrenie len predlžovali a predlžovali až som tam strávila asi trištvrte hodinu.

Osobne si myslím, že to bolo preto, lebo bábätko spinkalo a nechcelo sa mu veľmi mrviť, metať a kopať, ale oni sú lekári a oni musia vedieť. Potom som šla na interné vyšetrenie. Pani doktorka mi zmerala tlak, pozerala spuchnuté nohy a ruky, pýtala sa na alergie a lieky aké užívam a potom mi dali prísavky na hruď.

Výsledky boli v poriadku, dokonca mi doktorka povedala, že mám frekvenciu tepu ako mávajú športovci, čím ma pobavila. Odtiaľ som „utekala“ na poradňu. S doktorom sme dohodli predbežný termín sekcie, takže už vieme, že budúci týždeň sa staneme dvojnásobnými rodičmi.

Avšak, ako sa tak pozeral na výsledky, tak sa rozhodol, že mi v stredu urobí ešte jedno sono, pričom ma upozornil, že mám prísť na lačno a už aj s vecami do pôrodnice. Vraj keby sa mu niečo nezdalo, tak by sme šli hneď na sál a náš vytúžený uzlík by sme videli teda už v stredu.

Doteraz tomu neverím a je to pre mňa neuveriteľné, že naozaj už finišujeme a blížime sa k cieľovej rovinke. Vlastne... my už na cieľovej rovinke sme, my už sa blížime priamo k cieľu. Dohodla som si aj pôrodnú asistentku, rozposlala všetkým blízkym správu o novinkách, ktoré som sa dnes dozvedela a ešte som stihla aj áro, kde ma vyšetrujúca doktorka informovala, že mi bude podaná spinálna anestézia a v prípade potreby celková, ale verím, že to nebude nutné. Tiež ma upozornila, že nemôžem mať nalakované nechty, ale to všetko som vedela už z operácií, ktoré som doposiaľ absolvovala.

Tak a teraz idem skontrolovať tašku do pôrodnice, ešte raz pre istotu pozrieť, či mám všetko čo treba, aby mi prípadne v stredu nič nechýbalo.


Martina je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

22. 10. 2015martina172
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa Tina
Tina

Držím palce, nech Vám všetko dobre vyjde...

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Stránky

Naposledy navštívené