37. týždeň tehotenstva – začínam si to užívať

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Tento týždeň som absolvovala posledné sono pred pôrodom. Bola som nesmierne zvedavá, či sa ten nekľudný človiečik v brušku už otočil hlavičkou dolu, ako som predpokladala, alebo ma moje zdanie klamalo a bol stále riťkou dole. V podstate je to v prípade pôrodu cisárskym rezom úplne jedno, ako je bábo otočené, ale chcela som vedieť, či podľa kopančekov a pohybov predpokladám správne. A veru – mala som pravdu. Zrelosť placenty, stav krčka maternice aj všetko ostatné približne zodpovedá môjmu štádiu tehotenstva. Akurát bábätko je vraj asi týždeň popredu, ale to nie je katastrofa.

abc_0505-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Jeho váha bola asi 2870 gramov. Keď si predstavím, že len nedávno som ho veľkosťou prirovnávala k slivke, pomaranču, alebo inému ovociu a dnes… Dnes by som už vlastne mohla rodiť. Nechcem si to priznať, ale myslím, že podvedome ma chytá pomaly panika, či je všetko pripravené, keď sa už blížime do finále.

Pred pár dňami som si kontrolovala tašku do pôrodnice, či mi nič nechýba a čo ešte okrem zubnej kefky do nej treba dobaliť aby bola kompletná. A ako sa cítim? Keď si odmyslím sťaženú existenciu kvôli brušku – teda problémy pri obúvaní ponožiek, rovnako ako aj pri zohýbaní a podobných pohyboch, ktoré sú celkom bežné, no ja ich už považujem za akrobaciu, neskutočné opuchy nôh aj rúk, neustále behanie na záchod a častá únava (ale to všetko k tomu patrí), tak mám pocit, že som si tehotenstvo začala ozaj užívať.

Nejako som sa naučila fungovať aj s tým a dokonca celkom rada. Je fakt, že mi bruško nesmierne zavadzia a vždy keď sadám za volant, tak si nadávam, že už som s tým šoférovaním chcela prestať, ale stále sa tomu brušku teším a čím viac sa blížime ku koncu, tým viac sa snažím užívať si ho.

Vryť do pamäte každý jeden nemotorný krok vykonaný rýchlosťou slimáka, každé jedno nepohodlné pretočenie sa v posteli, každý jeden tlak spôsobený pohybmi bábätka, či čokoľvek, čo sa s tehotenstvom spája.

Na ten maličký voňavučký uzlík šťastia sa maximálne teším a chcem už, aby bol medzi nami, ale na druhej strane mi bude za týmto všetkým aj smutno.


Martina je v 37. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

11.10.2015 3:06 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist