32. týždeň tehotenstva – začíname predposledný mesiac

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA A už sme v ôsmom mesiaci. Tento koniec sa mi zdá, že ide veeeeľmi pomaly. Ale ak si dobre pamätám, tak som mala rovnaké dojmy aj počas prvého tehotenstva. Ono je to možno tým, že sa už cítim ako sloník. Alebo ani nie ako sloník, ale rovno poviem, že ako riadna slonica. A ono to nie je len možno z tohto dôvodu, ale určite.

abc_4616-2o-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Je pravda, že moja váha už ukazuje +16 ale myslím, že ako aj počas prvého tehotenstva, tak tomu bude aj teraz a väčšina bude voda. Pri prvom pôrode som mala navyše 18 kíl a z toho 15 som nechala v pôrodnici. Verím že tomu tak bude aj teraz a domov si nedonesiem z pôrodnice aj takýto nepríjemný suvenír.

Teda, nie že by som teraz prestala jesť, to nie. Bábätko je samozrejme prvoradé, ale bolo by fakt milé, keby som popri tých milých starostiach nemala žiadne z tých nie veľmi príjemných. Vrabčiak v brušku už váži 1700g – teda aspoň pred pár dňami toľko mal a bol otočený dolu riťkou.

Je samozrejme možné, že sa ešte môže otočiť, ale v kombinácii s mojou rozdvojenou placentou, ktorej časť je navyše celkom dole a v spojení s mojimi kŕčovými žilami ešte aj na maternici, sú to dôvody na pôrod sekciou. Do posledného okamihu som dúfala, že si budem môcť odskúšať aj prirodzený pôrod, ale zatiaľ to tak nevyzerá.

Už som kontaktovala aj pôrodníka, teda v 35 týždni tehotenstva som objednaná k nemu do poradne a verím, že sa v ten deň dozviem, akým spôsobom príde náš druhý poklad na svet. Vlastne som sa často pristihla, že nad ničím iným už ani neuvažujem.

Sú chvíle, kedy mi je tak nepohodlne, že už by som rada mala bábo vonku, ale je presa ešte skoro. Držím a držím a musím ešte vydržať. My ženy sa síce nezdáme, ale znesieme veľa. Dokonca aj to, keď si ručičku (alebo možno aj nejakú inú časť tela), ako pred chvíľkou, zasekne bábätko pod moje rebrá a ja sa nemôžem nie len pohnúť, ale ani poriadne nadýchnuť.

A ešte aby som sa nezabudla aj trošku posťažovať, tak veľkou „výhodou“ sú ucpané dutiny, nos červený ako šašo od toľkého smrkania a totálne málo medikamentov, ktoré ako tehuľka môžem na toto všetko užiť.

Takže dohováram svojej hlave (podobne ako aj svojmu brušku), aby sa ešte nerozletela. 🙂


Martina je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

8.9.2015 2:00 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist