33. týždeň tehotenstva – silnejšie a silnejšie

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Z miniatúrnej bodky, z malého bábätka, ktoré som na začiatku ani len necítila, sa stal obrovský silák.

abc_4575-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Pri prvom tehotenstve som si myslela, aký je prvý syn aktívny, ešte keď bol v brušku, aké silné kopance pociťujem a ako intenzívne mi dáva najavo, že v mojom brušku ozaj niekto je. Ale to, čo robí teraz druhý syn, je naozaj sila.

Od okamihu, kedy som zacítila prvé pohyby viem, že tento chlapec je aktívnejší, ale že bude aj silnejší, to som naozaj nečakala. V noci mi nedá spať, každú hodinu som hore, lebo sa neviem uložiť a ak si aj náhodou nájdem polohu, je zjavné, že jemu nevyhovuje a musím si nájsť inú – takú, ktorá by vyhovovala jemu.

Dlho tak ale nevydržím, nakoľko ma už začne všetko omíňať, alebo mi určite treba na záchod a jednoducho sa musím postaviť. Ale ani to už nie je také jednoduché s takým bruškom. Niekedy mám pocit, že keby som sa prudko pohla, tak by bruško ostalo ležať tam, kde bolo a postavím sa bez neho. O opúchaní asi žiadnej žene, ktorá tehotenstvo už zažila, hovoriť nemusím, ale tu mi nedá nespomenúť, ako sa mi nedajú obuť topánky a doma som si osvojila mužove papuče, lebo do svojich už nedám nohu.

Taktiež ruky mám chvíľami ako obľúbená detská postavička Mickey Mouse a neviem ich ani zovrieť v päsť. Niekedy by som si rada uvarila nejaký čaj na odvodnenie, ale – môžem také niečo vôbec? Zajtra idem opäť na kontrolu. Budú mi brať aj krv, tak verím, že bude všetko v poriadku.

Váhu bábätka sa asi nedozviem, lebo ultrazvuk mi myslím robiť nebude, ale aspoň budem vedieť ako je na tom hlienová zátka, krčok maternice, či sa náhodou netlačí bábätko medzi nás trošku skôr, ako by sa patrilo a ako by sme chceli.

Doma už má všetko nachystané, ale som presvedčená o tom, že v brušku mu je zatiaľ lepšie ako medzi nami. Ešte nech si oddýchne, dorastie a dovyvíja sa, lebo späť sa už predsa vrátiť nedá. 🙂


Martina je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

16.9.2015 11:57 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist