27. týždeň tehotenstva: Cievne oddelenie

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA Tento týždeň sa niesol zasa v znamení lekárov. Teda konkrétne som si bola posedieť na cievnom. Nie, bežne sa na toto vyšetrenie v tehotenstve nechodí, ale však prečo by sa v mojom tehotenstve neobjavila ďalšia komplikácia, alebo teda niečo, čo by mi zabránilo tehotenstvo si užívať prvými dúškami a nosiť sa hrdo s bruškom po svete, presne tak, ako som sa nosila keď som čakala prvého synčeka. Verím, že za toto sa nám narodí anjelik, ktorý nám bude robiť len radosť a že ja si to teraz všetko odskáčem a on bude v poriadku.

abc_4611-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Už dávnejšie mi „vyskočili“ kŕčové žily a upozorňovala som na to gynekológa, ale vraj je celé telo počas gravidity viac prekrvené a preto sa to niekedy stáva. Avšak pri poslednej kontrole sa to už nepozdávalo ani môjmu doktorovi. Stav sa mi tak zhoršil, že už na tie žily nie je ani pekný pohľad, niektoré sú vystúpené už do takej miery, že mám pocit, že už už prasknú. Ráno to bolo ešte vždy celkom znesiteľné, ale postupom dňa a času stráveného na nohách, som viac a viac cítila napätie, neskôr až bolesť a to takú, že som doslova utekala ku stoličke či lavičke, keď som nejakú v okolí zazrela. A samozrejme s tým boli spojené aj opuchy, ktoré ako určite všetci vieme, že tiež nie sú veľmi príjemné.

Z cievneho oddelenia som si neodniesla príjemnú skúsenosť. Lekár bol fajn, sestrička tiež, ale to 3,5 hodinové čakanie bolo neznesiteľné a pre tehuľku s opuchnutými nohami, ktoré som si nemala ani kam vyložiť, navyše veľmi náročné. Ale zvládla som to. Doktor mi predpísal nejaké lieky a kompresívne pančušky, z ktorých sa samozrejme bez zaváhania teším, hlavne keď je vonku cez 30 stupňov, že áno.

Po pár dňoch som sa na oddelenie vrátila, lebo sa mi to i napriek liekom nezlepšovalo. A nie len to, ale mne sa to šírenie kŕčových žíl ani nezastavilo. Na miestach, kde kompresia na pančuškách nie je, sa objavili nové kŕčové žily, tak som nečakala a šla som opäť odborníkovi. Ale zbytočne som prišla. Doktor má dovolenku, takže čakám na ďalší týždeň a pôjdem si tam posedieť znova. Už sa neviem dočkať. Som zvedavá, čo mi povie, no nech mi povie čokoľvek, idem do toho. Ide predsa o moje bábo a to bábo je zdravé, tak nech mi za neho aj do kolena vŕtajú, ako sa hovorí. 🙂


Martina je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

7.8.2015 10:50 | autor: martina172

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist