15. týždeň tehotenstva: Prvé pohyby

BUDÚCA MAMIČKA MARTINA A opäť ďalší týždeň za nami. Boli sme trošku mimo domu, vypadli sme na dedinu a užívali si predĺžený víkend ako rodina.

abc_0419-1100x618.jpg

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Pre mňa bol opäť trošku zlomový. Ako som si tak na chate ležala a sledovala priamy prenos hokeja, pocítila som jemné kopančeky. Najprv som si hovorila, že to je ešte skoro na to, aby sa bábo ozvalo, že to budú určite črevá, ale na druhý deň to prišlo znova. Tak to vyzerá tak, že sa drobec dosť živo hýbe a dáva o sebe vedieť.

Potom ale prišiel útlm. Viem, že keď je bábätko maličké a náhodne sa dotkne brušnej steny, že pocítim jeho dotyk, neznamená to, že ho už budem cítiť každý deň a že môžu na to prísť dni, kedy ho cítiť nebudem, ale už sú to tri dni, kedy som ho necítila. Je mi jasné, že možno je to v poriadku, ale núti ma to rozmýšľať a vyvoláva to vo mne podvedome pocit neistoty, aj keď rozum mi hovorí, že to je celkom ok. Stále sa sústredím, každú jednu voľnú chvíľku si sadám na gauč a hladkám bruško, prihováram sa, aby som niečo zacítila, čo i len malý dotyk, miniatúrny kopanček, ale mám pocit, že čím viac sa sústredím, tým viac sa len zbytočne stresujem.

O pár dní mám zas kontrolu, vidíme čo povie doktor, ale ja som si istá, že bude všetko v poriadku. Neviem síce, či mi bude robiť aj ultrazvuk, ale mohol by. Celkom by ma to potešilo, keby som ešte pred dovolenkou videla svoj druhý poklad a prípadne mala potvrdené, že v brušku mi rastie zdravý chlapček, ako nám naposledy naznačili. Čo ak tam budú mať krásne bodynká? Chcela by som vedieť, či kupovať ružové, alebo modré.

Dokonca sme sa začali už aj po kočíku obzerať. Samozrejme nejakú predstavu máme, tak na základe našich kritérií, som si myslela, že bude už ľahké vybrať, ale na trhu je toľko rôznych druhov, typov a farieb, že to ozaj nie je jednoduché. Ale verím, že nejaký vyberieme, veď ako inak. Aj pre nás sa určite nájde kočík „šitý na mieru“. Priznám sa, že už máme doma dáke vecičky do výbavy. Nedalo sa neodolať, tak už časť poličky v šatníku zaberajú aj mini veci pre mini človiečika.


Martina je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

14.5.2015 12:26 | autor: martina172
Viac o téme: bábätkokočík

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist